Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pro¶ba o sprawdzenie bardzo prostej płytki PCB.

01 Aug 2011 18:41 2757 4
  • Level 13  
    Witam,
    dzi¶ zaprojektowałem swoj± pierwsz± 'płytkę' - jest to bardzo prosty układ, jednak ja jako niedo¶wiadczony wolę wstawić to tutaj, aby kto¶ potwierdził czy wszystko zrobiłem dobrze. :)
    Układ który wstawiam ma za zadanie przerywać impuls WN na pastuchuz częstotliwo¶ci± 1Hz.
    Do zł±cza X1-1 będzie podpięty '+' zasilania pastucha (widoczny na 2gim schemacie) X1-2 to '-' pastucha. Do X2 powinno być podpięte 12V. Znalazłem w domu transformator TS 50/33 który w stanie jałowym daje napięcie 21V - czy takie napięcie nie uszkodzi elementów?
    Tutaj spis elementów:
    R1 - 6,8k
    R2 - 4,7k
    R3 - 390
    C1 - 220uF (Na płytce przez pomyłkę zamie¶ciłem ceramiczny, to już poprawiłem)
    D1 - 1N4148
    Q1 - IRF 9540 (na schemacie jest 9530, ponieważ 9540 nie znalazłem w bibliotekach eagle)
    US1 - NE555

Pozdrawiam,
    Usiu.

(Tutaj pastuch)
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 13  
    Nie wiem czy do końca rozumiem - Ľródło z drenem pomyliłem? Powinno być na odwrót?

Czy może tak ma być? :roll:
  • Level 13  
    Przepraszam, że post pod postem, ale wstawiłem poprawki do schematu, jak i również pogrubiłem ¶cieżki. Czy mógłby kto¶ teraz sprawdzić, czy jest wszystko ok? Bardzo byłbym wdzięczny :)
  • Level 9  
    Witam Je¶li się nie mylę C2 powinien mieć pojemno¶ć około 10nF
pcbway logo