Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gitara i amator - Profesjonaliści, do boju !

01 Sie 2011 18:56 1679 9
  • Poziom 12  
    Witam was, mam pytanie dotyczące doboru gitary elektrycznej ponieważ się tym zainteresowałem i to bardzo.
    Co sądzicie o firmie "Fender"? Opinie ma nawet dobre. Interesuje mnie gitara wraz już z wzmacniaczem czyli coś takiego http://allegro.pl/firmowy-zestaw-gitarowy-fender-10g-stratocaster-i1725997451.html

Interesuje mnie granie takich utworów jak nightwish, linkin park itp itd.
    I kolejne pytanie, czy kupić gitarę lewo czy prawo ręczną?. Jestem praworęczny i boje się gdy wezmę gitarę leworęczną to lewą ręka nie dam rady grać nut.
    I kolejne pytanie :), czy wzmacniacz 15w będzie nadawał się do warunków domowych? bo chcę żeby był w miarę głośny. Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Czy ty trzymałeś w ręku kiedykolwiek gitarę, że pytasz jaką kupić- prawą, czy lewą.:D
    Jesteś praworęki i tą ręka uderzasz w struny, Hendrixowi pewno nie sprawiało różnicy, grał nawet zębami.
  • Moderator Akustyka
    Po kolei.
    marcin5747 napisał:
    Co sądzicie o firmie "Fender"?
    Robi jedne z najlepszych gitar na świecie. Stratocaster nadaje się właściwie do każdej muzyki. Do trochę cięższej muzyki, lepiej sprawdzi się Stratocaster z humbackerem przy mostku.
    marcin5747 napisał:
    Interesuje mnie gitara wraz już z wzmacniaczem czyli coś takiego http://allegro.pl/firmowy-zestaw-gitarowy-fender-10g-stratocaster-i1725997451.html

To nie jest Fender. To jest tania kopia robiona w CRL. Nie bierz tego za nic w świecie. Potniesz sobie łapy, zanim coś na tym zagrasz.
    marcin5747 napisał:
    I kolejne pytanie, czy kupić gitarę lewo czy prawo ręczną?. Jestem praworęczny
    Skoro jesteś praworęczny, to bierzesz praworęczną.
    marcin5747 napisał:
    czy wzmacniacz 15w będzie nadawał się do warunków domowych?
    W zupełności.

Teraz co Ci radzę.
    Po pierwsze, iść do sklepu muzycznego i ograć gitary. Zobaczyć jaka Ci leży w ręce. Jaki dźwięk Ci odpowiada. Skup się na tanich Epiphonach Special II i LP100. Stały mostek, dla początkującego, jest dużo lepszy od ruchomego. Z ruchomym mostem, możesz spojrzeć na Corta x2.
    Wzmacniacz ? W cenie do 500 zł najlepszym, na jakim grałem to ORANGE CRUSH CR20LDX. Wbudowane 16 efektów cyfrowych + przester.
  • Poziom 12  
    Telecaster1951, dużo osób mówi mi że za nic na świecie nie zagram na elektrycznej gitarze jak nie będę umiał grać na akustyku dlatego pożyczam od koleżanki siostry gitarę akustyczną.
    I jeszcze jedna sprawa, wiesz ja z bogatej rodziny nie jestem dlatego chce się spytać czy dla amatora jakiś wzmacniacz marshall lub fender za 300zł byłby dobry?. Na pewno weznę sobie twoją radę do serca :).
  • Moderator Akustyka
    Marshall MG4 10 jest tragiczny. W zasadzie płacimy tam tylko za znaczek. Łatwo się wzbudza i ogólnie jest do kitu, starsza seria była o klasę lepsza.
    Fender Frontman 15 G, będzie lepszy, z tym że on nie ma reverbu. Do muzyki, jaką chcesz grać, reverb, jest niezbędny. Lepszym wyjściem był by Frontman 15 R za 350zł, lub Laney lx20r, za też podobną cenę, sam na takim gram w domu i do niedawna na próbach(wywalili mnie z zespołu).
    marcin5747 napisał:
    dużo osób mówi mi że za nic na świecie nie zagram na elektrycznej gitarze jak nie będę umiał grać na akustyku

Bzdura. Tak jak to, że na tanich gitarach nie da się nauczyć grać. Sygitowicz zaczynał na czeskiej Jolanie, która cięła palce w pół, a teraz gra na światowym poziomie.
  • Poziom 12  
    Dziękuję za kolejną odpowiedź, a czy wzmacniacz gitarowy można podłączyć do wzmacniacza domowego? do którego mam podłączone kolumny altus 110? bo wtedy by się fajnie grało

Dodano po 1 [minuty]:

Aha, bo dowiedziałem się że ten frontman mi się najbardziej podoba i ma AUX czyli będę mógł podłączyć do wzmacniacza

Dodano po 19 [sekundy]:

Aha, bo dowiedziałem się że ten frontman mi się najbardziej podoba i ma AUX czyli będę mógł podłączyć do wzmacniacza
  • Moderator Akustyka
    marcin5747 napisał:
    czy wzmacniacz gitarowy można podłączyć do wzmacniacza domowego?

Nie. Nie możesz podłączyć wzmocnionego już sygnału, do wzmacniacza domowego. Grozi to jego uszkodzeniem. Druga sprawa, wzmacniacz domowy, nie nadaje się do podłączenia do niego gitary.
    marcin5747 napisał:
    do którego mam podłączone kolumny altus 110? bo wtedy by się fajnie grało
    Właśnie nie fajnie. Po co chcesz to robić, jeśli w kombo masz już głośnik gitarowy ? Kolumny domowe, nie są zupełnie przystosowane do grania na przesterach, w przeciwieństwie do głośników gitarowych.
    marcin5747 napisał:
    ma AUX czyli będę mógł podłączyć do wzmacniacza

Gniazda RCA na przednim panelu, to wejścia sygnałowe. Np. do podłączenia podkładu.
    Wzmacniacz ma wyście na zewnętrzny system nagłośnieniowy.
    Jeśli nawet będziesz potrzebował użyć tego na scenie, to raczej będziesz nagłaśniał to mikrofonem, niż z wyjścia.
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie. Moj pierwszy post, ale zarejestrowalem sie na tymze forum, poniewaz mam na celu zapytac o piec gazowy do C.O. ale widze ze i tu znajduja sie osoby zadne gry na instrumentach. Moze niektorzy juz znaja mnie z innych forow gitarowych, slyne glownie z kontrowersyjnej opinii :P

Teraz pare slow ode mnie:

Fender NIE robi wcale najlepszych gitar na swiecie. A juz na pewno jesli mowimy o nowych gitarach. To niemily stereotyp, a niestety w Internecie krazy ich cala masa. Na stratocasterze nie zagrasz kazdego rodzaju muzyki. W ogole opinia, ze istnieja gitary uniwersalne jest dosyc bzdurna.
    Jesli masz zamiar grac w/w gatunki to potrzebujesz gitary z humbuckerami, ewentualnie z jednym humbuckerem pod mostem. Stratocaster ma single, ktore gorzej znosza mocny przester.

Przydaloby sie wiedziec troche wiecej, zebym mogl ci pomoc. Jaki budzet itp. Jesli chcesz pogadac z kims, kto pomogl w kupnie wielu gitar, zapraszam na PW

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić pisownię! [Pablo]
  • Moderator Akustyka
    Szymon Nowakowski napisał:
    Na stratocasterze nie zagrasz kazdego rodzaju muzyki.
    Ja uważam że na stratocasterze w ogóle nie da się grać. Granie przy mostku, to makabra dla prawej ręki. Umieszczenie gałek, jest sprzeczne z ergonomią. Miałem, wątpliwą przyjemność, grać na nim koncert. Po koncercie nie mogłem domyć gałek z krwi.
    Natomiast telecaster, to już inna bajka. Naturalnie, że nie ma gitar uniwersalnych, lecz kolega ma sprecyzowane wymagania w stosunku do gitar. Według mnie, Autor, powienien poszukać gitary wśród niskich serii Cortów, Washburnów i Epiphonów.
    Szymon Nowakowski napisał:
    To niemily stereotyp, a niestety w Internecie krazy ich cala masa.
    W śród wielu muzyków, panuje pogląd, że każdy musi mieć w kolekcji stratocastera. (Słowa Skawy, o ile się nie mylę). Andrzej Urny, też kiedyś powiedział, "Strat i nic poza tym"

marcin5747 napisał:
    I jeszcze jedna sprawa, wiesz ja z bogatej rodziny nie jestem dlatego chce się spytać czy dla amatora jakiś wzmacniacz marshall lub fender za 300zł byłby dobry?.
    To zdanie Autora, sugeruje bezsprzecznie o budżecie poniżej 1000zł na gitarę ze wzmacniaczem.
  • Poziom 8  
    Cytat:
    Ja uważam że na stratocasterze w ogóle nie da się grać. Granie przy mostku, to makabra dla prawej ręki. Umieszczenie gałek, jest sprzeczne z ergonomią. Miałem, wątpliwą przyjemność, grać na nim koncert. Po koncercie nie mogłem domyć gałek z krwi.
    Natomiast telecaster, to już inna bajka. Naturalnie, że nie ma gitar uniwersalnych, lecz kolega ma sprecyzowane wymagania w stosunku do gitar. Według mnie, Autor, powienien poszukać gitary wśród niskich serii Cortów, Washburnów i Epiphonów.

Co kto lubi. Obydwie gitary zostaly zaprojektowane wiecej niz 55 lat temu. Z gitar podanych powyzej, jedynie Washburn trzyma w miare dobry poziom. Corty niestety sa zbyt awaryjne - przynajmniej te, z ktorymi mialem stycznosc. Zas sens kupowania Epiphone jest taki sam, jak kupienie gitary przez portal DH Gate - koszta podobne, a radosci tyle samo. Od siebie zalecalbym takze poszukanie jakiegos Langowskiego lub Mensfelda - dobre rodzime gitary. Lepsze modele spokojnie sprawdzaly sie w warunkach studyjnych.

Cytat:
    W śród wielu muzyków, panuje pogląd, że każdy musi mieć w kolekcji stratocastera. (Słowa Skawy, o ile się nie mylę). Andrzej Urny, też kiedyś powiedział, "Strat i nic poza tym"

Tez mam w kolekcji liczacej 11 gitar jednego strato. Kupilem go tylko dlatego, poniewaz gral na nim bez problemow znajomy przez 2 lata, no i kupilem go za 70 PLN. Mam w planach przemalowanie i wymiane pickguardu, zeby nadac mu styl lat 80 (mniej wiecej taki http://farm3.static.flickr.com/2788/4102398013_f4920ca755.jpg )
    Zabieg prosty, a gitara nabierze oryginalnosci. Jest juz zdecydowanie duzo modeli czarnych lub sunburst z biala plytka.

Stereotypow niestety jest wiecej, niz tylko wlasny stratocaster w kolekcji, ale nie chce mi sie o nich pisac, poniewaz nie o tym jest watek.

Proszę właściwie wstawić zdjęcie.
    GM