Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel operatorski do S5

22 Lis 2004 20:42 3284 10
  • Poziom 12  
    Muszę dobudować panel operatorski do simatic-a S5 115U. Najlepiej gdyby to był panel szwedzkiej firmy Beijer serii MAC, ponieważ mam do nich soft i potrafie je programować. Do tej pory używałem ich do współpracy z FX-ami i nie było problemu, ale nie mam pojęcia jak podłączyć go do simatic-a. Może ktoś ma jakieś doświatczenia w tej materii.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 20  
    jakie masz porty komunikacyjne w tym panelu ???
    Jeśli msz profibus-a i w kraku simatica S5-115 masz procesor komunikacyjny to się da podłączyć. Wątpie żeby ten panel miał port TTY (AS511) ??? Na pewno mają je panele operacyjne OPxx firmy Simens i tu możesz łączyć do z Simatic-iem portem szeregowym jak również poprzez sieć Profibus.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 12  
    W panelach MAC jest RS232C i RS422. W trybie konfiguracji panela można wybrać S5, lecz nie piszą jak go fizycznie podłączyć.
  • Poziom 20  
    jeśli masz RS232 to możesz uzyskać połączenie stosując interfejs RS232-TTY (4-20mA). Nie masz dokładnej DTR do tego panela ??? Może port RS422 przekształca się w TTY ??? (tylko moje przypuszczenia ). Poszukaj na stronach Simensa może coś tam znajdźiesz.
  • Poziom 14  
    KZ dwa pytania??????
    1 czym się różni TTY od 422????
    2. Czy widziałeś S5 z Profibusem?????
    ;-))))
  • Poziom 20  
    pracowałem nawet przy S5-95U z L2 (profibus) a RS-422 znacząco się różni bo TTY (AS-511) to to samo co RS-232 tylko zamiast napięcia płynie prąd 4-20mA - to tak w skrócie.
  • Poziom 11  
    w ksiazce od maca jest schemat kabla chyba sie nie myle
  • Poziom 11  
    jak niema to daj znac na maila lolo555(malpa)wp.pl
  • Poziom 14  
    Jest to odpowiedz na pytanie Pomyslowego Dobromira sa takie systemy
    stosuje sie je przede wszystkim dla dosyc duzych lini w systemie tzw rozproszonym jest to stosowane dla oszczednosci kabli a co za tym idzie koszty sa mniejsze . Oczywiscie w tym ukladzie musi byc zastosowany procesor komunikacyjny.Do konfiguracji hardwerowej jest tez oddzielny program .Glowny procesor jest np.w szafie sterowniczej a moduly wejsc i wyjsc lub inne sa rozproszone na obiekcie.
  • Poziom 14  
    Sorry.
    Macie rację.