Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak włączyć rds w FIS z Navi Plus Audi A6

Leot 02 Sie 2011 23:53 6046 2
  • #1 02 Sie 2011 23:53
    Leot
    Poziom 10  

Witam.
    Posiadam Audi A6 '99r. z Navigation Plus RNS-d.
    W liczniku na wyświetlaczu FIS w górnej części nie wyświetla mi rds-u.
    Licznik z białym podświetlaniem i cyfrowym zegarkiem więc chyba posiada CAN.
    W kostce przy Navi są przewody przy pinach Clock, Enable i Data. Tak samo w kostce przy liczniku.
    Jak uruchomić rds w liczniku? Czy trzeba połączyć navi z licznikiem CAN-ami?
    Oczywiście później przeprowadzić adaptację w liczniku.
    Obecnie w adaptacji licznika na kanale 61 jak zmienię na wartość 21 to dostaję błąd licznika o braku połączenia CAN czy jakoś podobnie.

Czekam na jakąś podpowiedź, bo naczytałem się już tyle że wszystko mi się pokręciło.

Dziś sprawdziłem jeszcze raz jak to wszystko wygląda i przy liczniku w szarej kostce na pinach 5 i 6 (can-h i can-l) nie mam żadnych przewodów. Na pinach 11, 12, 13 są przewody (Clock, data, enable).
    Przy rns-d (wg. softu 2001r.) na naklejce nie pisze nigdzie CLOCK, DATA, ENABLE a przewody są w tych miejscach w kostce. Prawdopodobnie navi zmieniona w przeszłości np. z nondx na dx.

Co ciekawe w kostce przy navi są podłączone Can-h i Can-l.
    Mam pytanie czy przewody z pinów 5 i 6 z licznika mogę podłączyć razem z przewodami już podłączonymi przy navi?
    Czy te co są obecnie odłączyć i podłączyć nowodociągnięte z zegarów?

Jeśli chodzi o navi to wyłącza się razem ze stacyjką i podświetlanie działa.

Proszę o pomoc z Waszej strony:D

0 2
  • #2 03 Sie 2011 17:23
    Nawigator
    Poziom 33  

Moim zdaniem piny 5/6 w szarej kostce licznika służą do komunikacji z szyną silnika czyli do komunikatów napędu
    wg. opisu tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1198392.html
    5 - CAN high speed display (high +)
    6 - CAN high speed display (low -)
    7 - CAN high speed display (screen) czyli ekran przewodu
    i mogą w tej wersji licznika nie działać.

Natomiast być może zadziała podłączenie CAN z RNS-D 13/26 z zielonym wtykiem
    22 - CAN low speed (comfort) (high +)
    23 - CAN low speed (comfort) (low -)
    24 - CAN low speed (comfort) (screen)
    bo nawigacja działa z CAN low i ustawienie vagiem licznika. Warto spróbować. Jak nie pójdzie to wtedy szukać emulatora pełnego z fisem.

N.

0
  • #3 23 Gru 2011 20:00
    mario_555
    Poziom 10  

Bez TunerBox-a nie dasz rady, jest konieczny jeżeli chcesz aby w górnej części FIS wyświetlało Ci np stacje radiowe. Nie wiem dokładnie jak TB przerabia sygnał pomiędzy licznikiem a navi ale miałem ten sam problem i pomogło - teraz działa ;-)

0
  Szukaj w 5mln produktów