Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Indesit NBAA 34 NF NXD nie wyłącza się

arturt134 02 Sie 2011 07:53 2899 1
  • #1 02 Sie 2011 07:53
    arturt134
    Poziom 26  

Witam.
    W lodówce padł mi sterownik, a konkretnie przetwornica. Po naprawie przetwornicy podłączyłem sterownik i lodówka ruszyła. Światełka na panelu świecą, temperatura da się ustawić, kompresor chodzi, słychać też wiatrak w środku (to lodówka "no frost"). Co prawda wiatrak wcześniej chyba pracował głośniej, ale być może to tylko moje odczucie.
    Problem jest w tym, że po 24 godzinach nie wyłączyła się, a temperatura w środku nie jest wcale bardzo niska, w zamrażarce jest na pewno poniżej zera, ale zaledwie kilka stopni (nie zmierzę bo nie mam czym). W chłodziarce zaś jest może z 10-14 stopni (ustawione 7).
    Słyszałem, że przyczyną może być oblodzenie elementów chłodzących, ale nie wiem jak to sprawdzić, gdzie zajrzeć i co na to zaradzić. Może ktoś z kolegów ma jakąś sugestię? Mile widziany byłby też jakiś schemat elektryczny, być może mógłbym sprawdzić działanie innych elementów.

0 1
  • #2 02 Sie 2011 21:51
    arturt134
    Poziom 26  

Witam ponownie.
    Pomierzyłem temperatury:
    - chłodziarka 7°C (ustawione 7°C)
    - zamrażarka -30°C (ustawione -18°C)
    Wygląda, że ma jakiś kłopot z czujnikiem temperatury w zamrażarce... Może ktoś podpowie jak go można sprawdzić lub gdzie go szukać?

2