Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Indesit NBAA 34 NF NXD nie wyłącza się

arturt134 02 Aug 2011 07:53 3499 1
IGE-XAO
    arturt134
    Level 27  
    Witam.
    W lodówce padł mi sterownik, a konkretnie przetwornica. Po naprawie przetwornicy podłączyłem sterownik i lodówka ruszyła. Światełka na panelu świecą, temperatura da się ustawić, kompresor chodzi, słychać też wiatrak w środku (to lodówka "no frost"). Co prawda wiatrak wcześniej chyba pracował głośniej, ale być może to tylko moje odczucie.
    Problem jest w tym, że po 24 godzinach nie wyłączyła się, a temperatura w środku nie jest wcale bardzo niska, w zamrażarce jest na pewno poniżej zera, ale zaledwie kilka stopni (nie zmierzę bo nie mam czym). W chłodziarce zaś jest może z 10-14 stopni (ustawione 7).
    Słyszałem, że przyczyną może być oblodzenie elementów chłodzących, ale nie wiem jak to sprawdzić, gdzie zajrzeć i co na to zaradzić. Może ktoś z kolegów ma jakąś sugestię? Mile widziany byłby też jakiś schemat elektryczny, być może mógłbym sprawdzić działanie innych elementów.
  • IGE-XAO
    arturt134
    Level 27  
    Witam ponownie.
    Pomierzyłem temperatury:
    - chłodziarka 7°C (ustawione 7°C)
    - zamrażarka -30°C (ustawione -18°C)
    Wygląda, że ma jakiś kłopot z czujnikiem temperatury w zamrażarce... Może ktoś podpowie jak go można sprawdzić lub gdzie go szukać?