Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie falownika altivar 4-20

02 Sie 2011 09:20 3439 7
 • Poziom 10  
  Witam.Muszę podłączyć falownik Altivar 31 który będzie sterowany prądem 4-20mA (dwuprzewodowe).Na chwilę obecną regulacja odbywa się za pomocą potencjometru a start z krańcówki.Przeczytałem instrukcję i troszkę się pogubiłem.Falownik podłączony jest do pompy i chciałbym sterować jej wydajnością.Dla prądu 4-0Hz, dla 20-50Hz.Dodatkowo,czy jest możliwość załączenia falownika poprzez to sterowanie.Wcześniej na innym falowniku musiałem go ręcznie załączyć i dopiero wtedy była możliwość sterowania. Pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Typ falownika ATV 31HU40N4 4,0 kW.Podłączenie wykonuję pod zacisk COM i AI3, tylko właśnie chodzi mi o te ustawienia parametrów.Nie bardzo mogę zrozumieć tą instrukcję a robię to pierwszy raz.
 • Poziom 10  
  Troszkę poczytałem.W nastawach fabrycznych wejście analogowe AI3 jest nieprzypisane.Czy wystarczy zmiana parametrów:
  I-0
  CrL3 -wartość prędkości niskiej-fabryczne 4mA
  CrH3 -fabryczne 20mA

  I-0
  AOIt -konfiguracja wejścia analogowego
  4A - konfiguracja 4-20mA

  CtL
  Fr1 -konfiguracja wartości zadanej 1
  AI3 -Wejście analogowe AI3

  Fr2 -Konfiguracja wartości zadanej 2
  AI3 - Wejście analogowe AI3
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 19  
  Do kolegi rekda2

  Jeżeli chodzi o ten falowniczek to jest ona zasilany na 99% napieciem 230V jednofazowym, czyli takim w zwykłym gniazdku. Rzeczywiście w instrukcji dziwnie jest to oznaczone ale być może wynika to z błędu przy jej tworzeniu - czasami się zdarza. Drążąc dalej temat potrzebny Ci będzie silnik, który może pracować na napięcie 3x230V. Do celów typowo naukowych może być to silnik o mocy wiekszej np. 0,55kW. Myśle że falownik spokojnie sobie poradzi z takim silnikiem jeżeli nie będziesz go obciążał. Oczywiscie najrozsądniej byłoby zastosowanie silnika 0,37kW. Jeżeli chodzi o sterowanie falownika to na schemacie masz zaznaczone +15V oraz IL1 ; IL2 ; IL3 ; IL4 , przy czym IL1 prędkość w jednym kierunku IL2 w przeciwnym. Przy odpowiedniej kombinacji tych wejść możesz uzyskać różne prędkośći ( SP2, SP3, SP4 ). Aby falownik ruszył trzeba np. zworką połaczyć +15 i IL1 lub IL2. Należy jeszcze skonfigurować parametry LSP i HSP. HSP ustawiasz np na 50Hz a LSP na 20Hz. Zwierasz +15 i IL1 i silnik powinien pracować. Na wyswietlaczu pojawi się wartość częsttotliwości z jaka pracuje silnik. Pamiętaj również o tym że jeżeli zastosujesz silnik 0.55 kW musisz również zmienić parametr Ith na większą wartość. kolejna sprawa to jezeli zastosujesz zworkę na stałe i wyłaczysz falownik z sieci, po kolejnym włączeniu może on nie wystartować. Musisz odpiąć zworke i podpiąć ponownie. To tyle, jeżeli masz jakieś pytania to pisz na pw. Powodzenia