Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dmuchawa do zboża (nie żmijka)

02 Sie 2011 17:28 7727 10
  • Poziom 11  
    Czy silnik 2,2 Kw da rade ruszyć dmuchawę ( nie żmijkę)
  • Poziom 12  
    Zależy jak duża ta dmuchawa. U mnie 3 Kw napędzają dmuchawę z wentylatora chłodnicy od stara i jest duży zapas mocy.
  • Poziom 21  
    Jeśli ma być w miarę wydajność to potrzebna jest konkretna dmuchawa i silnik co najmniej 5.5kW 2800obr/min. A z 2.2kW to można wentylatorek z niego zrobić a o dmuchawie to można zapomnieć.
  • Poziom 12  
    2.2kW to do żmijki się nadaje.
  • Poziom 11  
    szkoda bo ma nawet fajne obroty 2840obr/min

Dodano po 17 [minuty]:

taka mam dmuchawę dla jasności
    dmuchawa do zboża (nie żmijka)
  • Poziom 20  
    Witam

Panowie czemu w dmuchawie ma nie pójść 2,2KW? Posiadam taką dmuchawę produkcji niemieckiej i tam jest 2,2KW 2800obr, wentylator bezpośrednio na osi silnika, żadnych przekładni i pasków. Dmuchawa jest fabryczna, jakich mnóstwo w mojej okolicy po sprowadzanych z Niemiec. Tam pracowały lat kilkanaście, a u mnie już 6 sezon. Rura jest fi 150 i daje u mnie 3m w pionie, a następnie 9m w poziomie.

A tak off topic, czemu nasze maszyny posiadają większe silniki niż podobne zachodnie? (dmuchawa polska 3,3, niemiecka 2,2, śrutownik ssąco-tłocz. polski 11KW - niemiecki 7,5Kw, mieszalnik polski 3,3-niemiecki 2,2) i tak można podawać liczne przykłady.
  • Poziom 21  
    Cytat:
    czemu nasze maszyny posiadają większe silniki niż podobne zachodnie? (dmuchawa polska 3,3, niemiecka 2,2, śrutownik ssąco-tłocz. polski 11KW - niemiecki 7,5Kw, mieszalnik polski 3,3-niemiecki 2,2) i tak można podawać liczne przykłady

To jak kolega podaje takie przykłady to niech poda moc silnika i wydajność dmuchawy w tonach/h wtedy porozmawiamy
  • Poziom 20  
    Nie wiem jaka jest wydajność tej dmuchawy, dla mnie na 8-9 hektarów wystarcza (około 40 ton zboża).

Tyle wiem że, żmijką szybciej przyczepę się rozładuje niż dmuchawą.