Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka siemens E-NR SN24903EU/11, zacina się programator

mami 22 Lis 2004 22:02 3569 3
  • #1 22 Lis 2004 22:02
    mami
    Poziom 2  

Poradźcie coś!
    zmywarka wciaga wodę i robi wszystko do momentu wypuszczenia kostki. programator się zacina i stoi. [/i]

0 3
  • #2 22 Lis 2004 23:08
    TFX
    Poziom 20  

Czołem! Co dokładnie się dzieje?Pobierze wode ,otwiera się zasobnik i stop?,ile jest wody jak się otworzy drzwi? , czy chodzi pompa myjaca?
    pozdrawiam TFX

0
  • #3 23 Lis 2004 15:30
    mami
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź.
    pompa myjąca chodzi, kostka wylatuje, wody jest standart, grzałka jest ok, termostaty chyba też. Naprawiłem już nie jadną pralkę, piec, odkurzacz itd..., ale to pierwsza zmywarka i w dodatku moja. Nie wiem co dalej sprawdzać.

0
  • #4 23 Lis 2004 19:32
    skryn
    Admin grupy AGD

Z numeru serii wynika, że to zmywarka o szerokości 60cm. W tych typach pobieranie wody do jednego cyklu zmywania (dwa cykle z podgrzewaniem wody plus kilka do płukań) następuje trzykrotnie, tzn. pobiera i stop ( w tym momencie-przestanie pobierania- praca silniczka programatora). Jeżeli będzie zapchany płaszcz wodny po lewej stronie, z boku, to nie nabierze odpowiedniej ilości wody (opadowo- reguluje to mikrowyłącznik umieszczony w tym płaszczu). Na oko wygląda, że zmywarka ma "standard" wody, a tak nie jest. I wtedy, pomimo sprawnych pozostałych podzepołów, programator będzie stał w miejscu (tylko praca pompy myjącej- niedostateczne grzanie). To tak bywało i nie wnikam . Pomagało czyszczenie płaszcza (dolnej jego części- plus węży dochodzących do niego). Możesz sprawdzić również pracę samego mikrowyłącznika (też bywały z nim kłopoty). A już OSTATNIĄ rzeczą, którą mógłbyś sprawdzić, to jest sam PROGRAMATOR- jeszcze nigdy nie wymieniałem w BOSCH-SIEMENS (chyba, że brakowało po przywiezieniu sprzętu z zachodniej granicy).

Pozdrawiam.

0