Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z komunikacją TMP102 <-> I2C

bartek.kling 02 Sie 2011 18:37 826 4
  • #1 02 Sie 2011 18:37
    bartek.kling
    Poziom 9  

Witam, od kilku dni męczę się z komunikacją Atmegi32 z czujnikiem temperatury TMP102. Układ TMP 102 jest na płytce ze SPARKFUNU więc eliminuje to złe połączenia. Jako, że Atmegę zasilam 5V (nie mam innej możliwości) użyłem konwertera napięć od Kamami "KaModLVC". Linie SDA i SCL przez ten konwerter połączyłem z uC. Układ zasilam 3.3V - napięcie dochodzi do układu.

Przeszukjąc google napisałem program który miał komunikować się z układem. Jednak żadna z bibliotek I2C nie działała tak jak powinna. Nie zrażając się nie powodzeniem zacząłęm testować program krok po kroku przy użyciu UART'A. Wynika z tego, że układ nie odpowiada bitem ACK.

Ma ktoś może pomysł co może być nie tak?!
    Diody sygnalizują że wychodzi z obydwu pętli, ale ACK jest nie prawidłowe.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 4
  • Fibaro
  • #2 03 Sie 2011 23:02
    bartek.kling
    Poziom 9  

Nikt nie jest w stanie pomóc?!

Sprawdziłem kody który otrzymuje jako odpowiedz i w zależności od daresu jest to SLA+R lub SLA+W send and NOT ACK recieved.

Sprawdziem również w pętli wszystkie 256 adresów, na żadnym nie otrzymałem ACK.

Mogę liczyć na pomoc?!

0
  • Fibaro
  • #3 04 Sie 2011 10:45
    McRancor
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z robotyki amatorskiej.

0
  • Fibaro
  • #5 04 Sie 2011 14:28
    bartek.kling
    Poziom 9  

Nie mam schematu jako takiego. Wszystko podlaczone jest do zestawu startowego z atmega przy uzyciu kabelkow.
    Wykluczam zle dzialanie konwertera, bo inny uklad komunikujacy sie po uarcie wspolpracuje z nim bardzo dobrze.
    Rowniez obluga i2c jest napisana poprawnie bo komunikuje sie z innymi urzadzeniami bez problemu.
    Obawiam sie, ze przyczyna moze byc uszkodzony termometr.

P.S. przepraszam za brak polskich znakow, ale w pracy wszystko jest 'in English';d

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo