Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Wykonanie wysoko prądowych mostków H

deskath1 03 Sie 2011 11:43 1211 2
  • #1 03 Sie 2011 11:43
    deskath1
    Poziom 8  

Witam
    Jak w temacie zlecę wykonanie dwóch wysoko prądowych mostków H.
    Potrzebuje ich do sterowania silnikami w mojej kopi segwaya.
    Mostki mają być sterowane poprzez PWM.
    Silniki jakimi mają sterować to 2x my1020 (24V 500W).
    Zasilane z akumulatorów 2x 12V 20Ah.
    dla szybszego kontaktu podaje mój nr gg 3989209 (zawsze jestem niewidoczny).

• #2 03 Sie 2011 13:22
    atom1477
    Poziom 43  

Wykonałem coś podobnego (24V/300W bez radiatorów, z radiatorami albo trochę droższymi tranzystorami około 24V/1000...2000W).
    Więc mógł bym się tego podjąć.
    Z tym że nie rozumiem zlecenia.
    Mostek mostkiem, ale co ze sterowaniem? Bo to w nim większość trudności.
    Tzn. co z PWMami, zmianą kierunku obrotów, sterowaniem MOSFETami z uwzględnieniem Shot-Thru Prevention, stabilizacją obrotów, hamowaniem silnikami. itp?
    Koszt pracy jaką trzeba włożyć w te wymienione wyżej rzeczy oceniam na około 100 krotność ceny samego mostka. Przynajmniej tak było u mnie.
    Jeżeli więc nie planujesz seryjnej produkcji to nie sądzę aby się to opłacało.
    Ale jak by co to zapraszam do kontaktu.

• #3 03 Sie 2011 13:57
    deskath1
    Poziom 8  

Witam
    Do mojego segwaya mam zamontowane
    silniki 2x my1020 (24V 500W)
    Akumulatory 2 x 12V 20Ah
    Sterownik Arduino
    Żyroskop XV-3500CB
    Akcelerometr DC-SS009
    Ta cześć działa bez zarzutu.
    Segway działał na regulatorach z kitów avt (z tego kita avt-1444 wywaliłem atmege i sterowałem bezpośrednio Arduino przez pwm) ale one nie wyrabiają.
    Ledwo to chodzi bez pasażera a co dopiero pod obciążeniem (w zasadzie tego nie testowałem bo wcześniej się regulatory paliły).
    Mówiąc działał mam na myśli reagowanie na przechyły i jazdę w danym kierunku jak i reagowanie na wychyl "kierownicy". Jedyne co nie zdążyłem zrobić to dobrać wszystkich współczynników w programie. Wiec nie wszystkie reakcje były natychmiastowe ale to detal.

Jeśli chodzi o chłodzenie to za radiator robiła i może robić platforma na której stoi pasażer (3 mm aluminiowa blacha o wymiarach ~ 400 na 400mm).

Dlatego potrzebuje tylko mostków H które wytrzymają obciążenie.