Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię]Szukam nadajnik bluetooth.

kwiatasos 03 Sie 2011 11:44 2564 7
    kwiatasos
    Poziom 1  
    Szukam nadajnika Bluetooth wraz z oprogramowaniem. Nadajnik przeznaczony jest do pracy na targach więc interesuje mnie zasięg w przedziale 20 - 24 dBm lub więcej oraz możliwie jak największej ilości jednoczesnych połączeń.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    kreslarz
    Poziom 35  
    kwiatasos napisał:
    interesuje mnie zasięg w przedziale 20 - 24 dBm .

Kolega był uprzejmy wynaleźć nową jednostkę zasięgu. My jesteśmy przyzwyczajeni do metrów, kilometrów, ewentualnie rozumiemy mile, wiorsty, łokcie, stopy itd. Proszę zatem o udostępnienie przelicznika zasięgu w dBm na inną znaną ogółowi miarę.
    bestler
    Admin DIY, Automatyka
    Wbrew pozorom dBm można w pewien sposób powiązać z zasięgiem BT z zasięgiem. Znalazłem na szybko:

Charakterystyka technologii:
     Klasy urządzeń Bluetooth
    I klasa: 100 mW (20 dBm) ~ 100 m zasięgu
    II klasa: 10 mW (4 dBm) ~ 10 m zasięgu
    III klasa: 1 mW (0 dBm) ~ 10 cm zasięgu
    aelektronik
    Poziom 12  
    kreslarz napisał:
    kwiatasos napisał:
    interesuje mnie zasięg w przedziale 20 - 24 dBm .

Kolega był uprzejmy wynaleźć nową jednostkę zasięgu. My jesteśmy przyzwyczajeni do metrów, kilometrów, ewentualnie rozumiemy mile, wiorsty, łokcie, stopy itd. Proszę zatem o udostępnienie przelicznika zasięgu w dBm na inną znaną ogółowi miarę.

Dla mnie właśnie parametr mocy jest decydujący w nadajnikach, a nie wiorsty, łokcie czy czego tam kolega używa.
    Może to coś pomoże ;)
    http://www.javatech.com.pl/bluetooth.html
    kreslarz
    Poziom 35  
    aelektronik napisał:
    Dla mnie właśnie parametr mocy jest decydujący w nadajnikach, a nie wiorsty, łokcie czy czego tam kolega używa.

Może dla Kolegi parametr mocy jest najważniejszy, ale dla mnie nadal dBm nie jest parametrem opisującym zasięg urządzenia. Bez powiązania z konkretną anteną i jej zyskiem, oraz parametrami toru przesyłowego, moc urządzenia nie jest rzeczą najważniejszą dla określenia zasięgu.
    Urządzenia BT określane tak:
    Cytat:
    Charakterystyka technologii:
     Klasy urządzeń Bluetooth
    I klasa: 100 mW (20 dBm) ~ 100 m zasięgu
    II klasa: 10 mW (4 dBm) ~ 10 m zasięgu
    III klasa: 1 mW (0 dBm) ~ 10 cm zasięgu

odnosi się do anteny zainstalowanej wewnątrz danego sprzętu. W warunkach stacjonarnych można użyć urządzenia III klasy i uzyskać zasięg kilkudziesięciu metrów stosując odpowiednią antenę dookólną, lub kilkuset metrów z anteną kierunkową o dużym zysku. Z mocą klasy I można uzyskać kilkukilometrowe zasięgi stosując anteny paraboliczne - wiedzą o tym osoby zajmujące się internetem bezprzewodowym.
    aelektronik
    Poziom 12  
    A NASA wysyła dane po Bluetothie na marsa.
    Człowieku, chciałeś się ponabijać z gościa i napisałeś nic nie wnoszący post o wiorstach a teraz zgrywasz profesorka.
    Jeśli dobrze zrozumiałem autora to chce nadawać coś do wystawców lub odwiedzających. Nawet najlepszy nadajnik nic nie da jeśli odbiorniki są słabe (pewnie komórki). Jedyną zmienną na którą mamy wpływ jest własnie moc nadawania.
    Moc nadawania to moc nadawania. Podawana jest w dBm i jest parametrem wiążącym. Faktycznie zależy od anteny, kabli i słońca dlatego podaje się dla konkretnego nadajnika.
    Jeśli moc nadawana podana jest w dB to jest to moc nadawana.

Po drugie to piszesz co wiesz a nie na temat. Jaka antena kierunkowa? W tym przypadku nie ma w ogóle zastosowania.

Dla mnie ważna jest moc nadawania i zysk odbiornika. A dla kolegi to jaki parametr jest ważniejszy od tych dwóch rzeczy?
    Wiedzą o tym projektanci systemów bluetooth.

PS Dla kolegi proponuję pierwszy lepszy link google
    http://www.astor.com.pl/biuletyn-automatyki/a...myslowe-sieci-bezprzewodowe-bez-tajemnic.html
    Rozdział: Jakie parametry urządzeń radiowych mają bezpośredni wpływ na zasięg komunikacji?
    kreslarz
    Poziom 35  
    aelektronik napisał:

Jeśli moc nadawana podana jest w dB to jest to moc nadawana.

Tak, oczywiście dB to jednostka uniwersalna i nawet moc może opisać!

aelektronik napisał:
    Dla mnie ważna jest moc nadawania i zysk odbiornika. A dla kolegi to jaki parametr jest ważniejszy od tych dwóch rzeczy?

Co przy projektowaniu sieci łączności bezprzewodowej jest dla mnie ważne, to już napisałem. Wyjaśnij mi jedynie co to jest zysk odbiornika i w jakich jednostkach go opisujesz?

aelektronik napisał:
    PS Dla kolegi proponuję pierwszy lepszy link google

Jest tam taki rozdział:
    O czym należy pamiętać podczas doboru i montażu anten?
    a w nim taki cytat:
    Przy dużych odległościach lub ciężkich warunkach pracy jakość połączenia zależy od anteny i sposobu jej zamontowania

I to by było na tyle.
    aelektronik
    Poziom 12  
    Nie odpowiedziałeś jaki parametr. Proszę o jednoznaczną odpowiedź typu " Dla mnie ważniejszym parametrem od mocy jest..."
    Możesz wskazać fragment swojego postu w którym napisałeś co dla Ciebie jest najważniejsze przy projektowaniu sieci?
    Zamawiając to konkretne urządzenie napisałbyś o mocy urządzenia w dB czy zasięgu w metrach?

Pisząc o zysku odbiornika miałem na myśli czułość i uprzedzając Twoje złośliwości napiszę że na pewno nie w łokciach

Podchodzisz do tematu jak profesor i chcesz rozważać wpływ słonca i marsa na jakosć sygnału. Przestań marudzić o tej atenie. To że składasz sobie jakiś super tor dla transmisji netu nie oznacza że tu obowiązują tego typu kryteria. Użytkownik systemu ma rozgłaszać niezależnie od odbiorników, w tej roli zapewne zwykłe komórki.
    Sprawa jest prosta. Nadajnik (całe urządzenie) ma wypromieniować moc ok 20dBm, najlepiej dookólnie. Nieważne czy za antenę będzie służyć najnowsza antena czy teściowa na dachu czy w szopie. Co tu jest niezrozumiałe. Dla normalnego człowieka sprawa jest jasna.
    Nadajniki radiowe i telewizyjne nie wnikają jaką antenę ma odbiorca, zamawia się nadajnik o takiej i takiej mocy.
    Zamiast się wymądrzać to napisz coś pomocnego człowieku. Odbiegasz od tematu w dyskusje akademickie i zaśmiecasz wątek zamiast pomóc gościowi.
    Autor chce system do konkretnego zadania i sądzę że nie interesuje go z czego składa się urządzenie tylko jak pracuje.
    http://blueproxy.pl/?bluetooth-marketing-na-targach-wystawach-i-konferencjach,8

http://www.bluetoothmarketing.pl/gdzie-bluetooth-marketing

http://bluesend.pl/index.php/nasze-propozycje...ng/dedykowana/eventy-i-targi-i-bluetooth.html

PS Zostałeś przyłapany na czystej złośliwości z wiorstami a teraz siedzisz w nocy i z nudów się wymądrzasz zamiast napisać coś NA TEMAT. Przypomina mi to kabaret z anteną w roli "sęka" Gościu ma głęboko gdzieś parametry anteny. Płaci za konkretny komplet.