Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Videodomofon ORNO OR-031 - dodatkowe otwieranie bramy

mi_so 03 Sie 2011 13:36 3478 5
  • #1 03 Sie 2011 13:36
    mi_so
    Poziom 2  

Witam
    Kupiłem zestaw OR-031. Po zakupie okazało się że są dwa wykonania monitorów.
    Jedno potrafiące współpracować z jedną kamerą bramową i z dodatkowym sterowaniem otwarciem bramy.
    Drugie potrafiące współpracować z dwoma kamerami bramowymi.

Ja mam ten drugi wariant ale chciałbym móc otwierać bramę. Serwis ORNO powiedział że może wymienić mi monitor na wariant pierwszy. Ja jednak wymyśliłem że chętnie podłączyłbym zwykłą kamerę do drugiego wejścia - taką przemysłową ale możliwość otwierania bramy też bym chciał mieć.
    Tutaj serwis ORNO proponuje zakup drugiej kamery bramowej. co jednak wyklucza możliwość podłączenia dobrej kamery przemysłowej.

Czy może ktoś wie jak przesyłany jest sygnał otwarcia do kamery bramowej żeby go zdekodować i przesłać na jakiś przekaźnik?

Pozdrawiam
    Mirek

0 5
  • Relpol
  • #2 03 Sie 2011 14:16
    tomeye
    Poziom 19  

Proponuje powiesić 2 kamerę ( nie musi być to z zestawu musi mieć osobno zasilanie, nie wpływa to negatywnie na prace zestawu). Otwieranie .... o ile masz wolne kabelki to wstaw przycisk niewielki pod monitor lub gdzieś w okolicy, ale ukryj by nie szpecił ,a w pełni zaspokoił twoje wymagania (odradzam robienia dodatkowych dziur w obudowie).

opis jakby co wyśle później jak znajdę bardziej czytelny rysunek, druga kostka zaciski masa i wideo ....

0
    Załączniki:
  • Relpol
  • #3 03 Sie 2011 14:40
    mi_so
    Poziom 2  

Spróbuję to jeszcze oscyloskopem obejrzeć co tam się wysyła.
    Może da się to zdekodować.

Mirek

0
  • #4 29 Sie 2012 15:20
    goa3
    Poziom 2  

Witam,
    mam pytanko od nośnie tego wideodomofonu.
    Jak się sprawuje po roku działania, czy nie ma z nim problemów? Ja kupiłem wideodomofon z jedną kametą ( w przycisku- przy furtce ) ale mam otwieranie bramy garażowej. Mam pytanko czy jest możliwość dołożenia drugiej kamery do tego zestawu? Chciałbym widzieć co się dzieje przed bramą nie tylko przed furtką
    Pozdrawiam

2
  • #5 03 Wrz 2012 11:30
    mi_so
    Poziom 2  

goa3 napisał:
    Witam,
    mam pytanko od nośnie tego wideodomofonu.
    Jak się sprawuje po roku działania, czy nie ma z nim problemów? Ja kupiłem wideodomofon z jedną kametą ( w przycisku- przy furtce ) ale mam otwieranie bramy garażowej. Mam pytanko czy jest możliwość dołożenia drugiej kamery do tego zestawu? Chciałbym widzieć co się dzieje przed bramą nie tylko przed furtką
    Pozdrawiam

Domofon działa sprawnie.
    Mam też w planie dodanie drugiej kamerki. Ale jeszcze tego nie zrobiłem.
    Mam następujące uwagi do działania:
    bardzo mały kąt widzenia kamerki pin-hole. Przy moim elektromagnesie przy furtce zasilacz ma trochę za małą moc i w momencie przyciśnięcia otwierania gaśnie ekran.
    Z tym że mam kable o długości 25m. Może na nich jest taki spadek napięcia. Muszę dodać przekaźnik i dodatkowe żródło zasilania.
    Pozrd.
    Mirek

0
  • #6 11 Wrz 2012 23:11
    333mario
    Poziom 17  

To nie jest wina kabli, ten typ tak ma. Montuję dodatkowy przekaźnik i osobny zasilacz dla obwodu zaczepu, w zimę kiedy zaczep potrafi przymarznąć przydaje się troszkę więcej prądu.

0