Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minimoduł 1"x1" 22 I/O kompatybilny z Arduino

emer2 03 Sie 2011 13:42 3698 0
 • Minimoduł 1"x1" 22 I/O kompatybilny z Arduino

  Jest to ciekawy projekt mini-modułu z 22 wyprowadzeniami służącymi jako wejścia lub wyjścia sterujące. Moduł zdaje się być interesujący, ponieważ jest niewielkich rozmiarów i na pewno można go zastosować w niektórych projektach dołączając ewentualnie jakieś przyciski czy moduły wykonawcze, itp. bez konieczności wykonywania dodatkowego obwodu drukowanego.

  Moduł jest kompatybilny z platformą Arduino. Autor napisał, że użyte w module elementy były lutowane "na gorąco" i są odporne na temperaturę lutowania gorącym powietrzemCo więcej - twierdzi on, że jeżeli ktoś planuje rozpocząć prace związane z platformą Arduino, to taki moduł idealnie się nadaje. Potrzebuje on jednak odpowiedniego zasilania, ponieważ na płytce nie ma żadnych elementów służących do regulacji - to coś innego niż pełna wersja platformy Arduino. Mimo wszystko autor obstaje przy tym, że można dobrze skorzystać z tego modułu.

  Na stronie źródłowej znajdują się zdjęcia tego modułu i opis krok po kroku, jak można zmontować taki układ. Dodatkowo autor dokładnie opisuje, co jest potrzebne do uruchomienia modułu. Moduł zasilany jest napięciem o wartości 5V i posiada wyprowadzenia transmisji szeregowej, reset, a także wyprowadzenie napięcia odniesienia.

  Płytka PCB:
  Minimoduł 1"x1" 22 I/O kompatybilny z Arduino

  Zdjęcie płytki PCB:
  Minimoduł 1"x1" 22 I/O kompatybilny z Arduino

  Poniżej link do strony źródłowej:
  Link

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: projektowanie i montaż elektroniki
  emer2 napisał 438 postów o ocenie 46, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2008 roku.
 • PCBway