Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes S W220 Pali na czarno czasem i czasem ma moc a czasem nie!!

pablomhi 03 Aug 2011 14:17 3469 5
    pablomhi
    Level 9  
    Witam
    Moj mnietek lubi sobie ze mna grac w kulki. Po pierwsze jak go odpale po nocy, to troche kopci, na szaro chyba, i nie zbyt rowno chodzi, szczegolnie gdy wrzucam bieg. Po chwili gdy sie troche rozgrzeje juz jest ok, ale jak zatrzymam sie na krzyzowce i ruszam, to na chwile przymuli i jak by glosniej chodzi (jak by nie palil na jeden gar?) (szczegolnie jak chce spokojnie ruszyc) a po powiecmy sekundzie dwoch, dostaje moc, dziwny odglos ustaje i zostawia czarna chmorke z tylu. Jak ruszam gwaltownie to wydaje sie troche lepiej.
    Po drugie jak mu wcisne na maxa to wyrywa, ale zostawia doslownie zaslone dymna koloru czarnego. A czasem zas, gdy jade na trasie (cieply silnik) i chce przyspieszyc, wciskam gas, a tu nic, jak stary diesel bez turbiny, przyspiesza ale jak Ikarus, potem zatrzymuje sie na zjezdzie i zdecydowanie ruszam, tym razem moc powrocila.
    Spalanie moze delikatnie wieksze, nie bierze wody ani oleju.
    Czy ktokolwiek ma pojecie o co chodzi? Turbina, kompresja, wtryski, jakis sensor?
    Dopiero dzisiaj jade na komputer, ale nie chce zabardzo dawac do tutejszch mechanikow bo sa drodzy i bardziej "serwisanci" niz mechanicy ( mieszkam w angli)

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    hollow
    Level 20  
    Niestety bez podłączenia do Star diagnosis nic się nie da powiedzieć bo to może być wszystko i nic, trzeba sprawdzić wartości rzeczywiste i tyle.
    pablomhi
    Level 9  
    Bylem u mechanika. Wyskoczylo 7 bledow z czego 6 to swiece zarowe ale odpala bez problemu wiec sie tym nie przejmuje. Siudmy blad to przeplywomierz powietrza, tylko nie wiem czy jest to napewno powodem takich objawow. Zamowilem czesc i po weekendzie wymienie. Dzieki za pomoc i dam znac jaki rezultat po wymianie.
    stacho5132
    Level 12  
    Jeżeli raz ma moc raz nie to napewno jest przepływomierz powietrza miałem to samo choc w innym aucie co do dymienia na czarno to z tego co mi wiadomo spala olej ale mogę sie mylić i to również moze byc wina przepływki.
    pablomhi
    Level 9  
    Dzieki za wszystkie rady. Problem rozwiazany, byl to wlasnie ten przeplywomierz powietrza. Po wymianie chodzi jak trzeba. Tylko jak wcisne gaz na maks to kopci na czarno ale duzo mniej niz przed wymiana, w zasadzie tak samo jak przed usterka. No i wydaje mi sie ze dymienie w dislu przy tej mocy, pojemnosci i przyspieszeniu to normalne. Chyba ze ktos ma pomysl jak mozna to jeszcze bardziej zredukowac.
    Pozdrawiam
    Sel
    Level 15  
    Czarny dym to za dużo paliwa w stosunku do powietrza. Może być przycięta zmienna geometria w turbinie, lub lejące wtryskiwacze. Proponuję wymienić filtr powietrza, to najtańsza opcja, która być może wpłynie na poprawę pracy silnika.