Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie odtwarzacza przenośnego z amplitunerem

ulfik_k 03 Sie 2011 14:30 6064 10
  • #1 03 Sie 2011 14:30
    ulfik_k
    Poziom 8  

Na początek chciałbym się przywitać.
    Mam pytanie do szanownych kolegów o podłączenie smartfona do amplitunera. Jestem w posiadaniu amplitunera Onkyo TX-SR607 oraz kompletu 5 głośników Jamo w tym głośniki centralne S608. Przy dźwięku z ze zwykłego odtwarzacza DVD podłączonego koaksjalnie jakość i głośność w moim odczuciu jest świetna, (w połowie zakresu sąsiedzi walą w ściany). Niestety podłączenie smartfona na androidzie z mini jacka na czincze jest dość kiepskie. Sprzęt gra zdecydowanie ciszej. Nie zawracał bym głowy ale odtwarzanie muzyki ze smartfona jest znacznie wygodniejsze niż z DVD. Poza tym w moim przypadku do DVD potrzebny jest TV bo przecież nie wiem co odtwarzam gdy muzykę mam podzieloną na katalogi lub playlisty. Czy mogę coś zrobić aby poprawić tą jakość dźwięku? Może inny rodzaj połączenia? Może powinienem coś zmienić w ustawieniach amplitunera? Pozdrawiam

0 10
  • #2 03 Sie 2011 15:20
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 03 Sie 2011 18:38
    ulfik_k
    Poziom 8  

Z tą głośnością to była tylko taka metafora...może niezbyt trafna...

0
  • #4 03 Sie 2011 23:01
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Niestety, ale wątpię czy cokolwiek da się z tym zrobić. Po prostu smartfon oddaje sygnał o małej amplitudzie, dlatego też całość gra ciszej. Nie widzę innej możliwości podłączenia tego do amplitunera, aby polepszyć jakość gdyż sam smartfon pewnie wprowadza duże zniekształcenia i nie grzeszy jakością. Natomiast co do mocy sygnału, to można by było smartfona podpiąć pod jakiś przedwzmacniacz, potem zaś pod wzmacniacz - jednak jakość dźwięku nie będzie już w tedy nawet dobra... jeśli użyjesz dobrego przedwzmacniacza, powinno być ok, jednak wzmocnienie sygnału "byle czym" nie posłuży jakości. Pozdrawiam

0
  • #5 04 Sie 2011 08:52
    ulfik_k
    Poziom 8  

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Miałem nadzieję, że jest to wina kabla lub jakichś ustawień. Jeśli tak to trudno. Poszukam innego rozwiązania. Pozdrawiam :-)

0
  • #6 04 Sie 2011 10:17
    daavid117
    Poziom 42  

To ja tylko dodam, że w Android 2.3 (CyanogenMod) jest equalizer dzięki któremu można podbić głośność na wyjściu słuchawkowym. Co prawda niewiele (cudów nie ma, sprzęt ogranicza), ale maksymalnie ile się da programowo wycisnąć.

0
  • #7 04 Sie 2011 11:09
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

daavid117 napisał:
    To ja tylko dodam, że w Android 2.3 (CyanogenMod) jest equalizer dzięki któremu można podbić głośność na wyjściu słuchawkowym. Co prawda niewiele (cudów nie ma, sprzęt ogranicza), ale maksymalnie ile się da programowo wycisnąć.

Może i tak, ale trzeba liczyć się z tym że po takiej korekcji jakość dźwięku spadnie jeszcze bardziej. Po prostu z takiego urządzenia nie otrzymamy tak mocnego sygnału jak chociażby z PC'ta bądź odtwarzaczy CD/DVD.

0
  • #8 04 Sie 2011 13:09
    daavid117
    Poziom 42  

Luke15 napisał:
    Może i tak, ale trzeba liczyć się z tym że po takiej korekcji jakość dźwięku spadnie jeszcze bardziej. Po prostu z takiego urządzenia nie otrzymamy tak mocnego sygnału jak chociażby z PC'ta bądź odtwarzaczy CD/DVD.

No chyba autor nie myślał o wysokiej jakości dźwięku z telefonu z Androidem. Ma być głośno to będzie.

0
  • #9 04 Sie 2011 13:36
    ulfik_k
    Poziom 8  

Doskonale zdaje sobie sprawę z możliwości rozszerzenia mp3...szału oczywiście nie ma ale zależało mi na tym aby odtwarzanie mp3 z odtwarzacza DVD było na podobnym poziomie co odtwarzanie tych samych utworów tylko z karty pamięci telefonu na androidzie 2.2 jak na razie puki aktualizacja się nie pojawi. Rozpocząłem wątek gdyż nie dysponuje laptopem a do komp. stacjonarnego jest za daleko :-) W telefonie mam zainstalowaną aplikacje do odtwarzania muzyki, która ma możliwośc korekcji dźwięku jaki i podbicie głośności jednak nie wiele to daje.

0
  • #10 04 Sie 2011 13:47
    daavid117
    Poziom 42  

ulfik_k napisał:
    W telefonie mam zainstalowaną aplikacje do odtwarzania muzyki, która ma możliwośc korekcji dźwięku jaki i podbicie głośności jednak nie wiele to daje.

Takie doinstalowane aplikacje nic nie dają, bo w samym Android 2.2 nie ma funkcji equalizera. Dopiero w 2.3 jest. Jeśli na mojego starawego Optimus jest 2.3, to chyba na wszystkie telefony (może poza G1) taka aktualizacja powinna być dostępna. No i niska jakość o jakiej mówimy nie wynika z formatu plików.

0
  • #11 04 Sie 2011 14:39
    ulfik_k
    Poziom 8  

W każdym razie jestem już uświadomiony i raczej na siłę nic nie będę kombinował. Dziękuje za informacje :-)

0