Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung hd502hj spadki przesyłu, zawiechy systemu.

03 Sie 2011 14:43 1690 14
  • Poziom 11  
    Witam. Mam problem z dyskiem samsung hd502hj.
    Jest nim ogolne mulenie systemu (zaznaczam ze wszystkie niepotrzebne funkcje i uslugi sa wylaczone, dysk jest zdefragmentowany, a system jest czysty na 100% dysk nie ma bad sectorow) i spadki przesylu danych, ktore ograniczaja mi nawet predkosc pobierania. Gdyz spadki sa do 1,3MB/s a pobierac moge z predkoscia 2.5MB/s. Spadki te podczas pobierania nie wystepuja caly czas podczas danego pobierania, jednak sie pojawiaja podczas jego trwania.

System to windows xp sp3

Screeny:
    Tutaj jest widoczne na czym polega moj problem. Mysle ze dalece temu wykresowi do normalnosci

SMART

Mam nadzieje, że ktoś będzie miał na to jakiś złoty środek.
  • Poziom 28  
    Próbowałeś podmienić taśmę sygnałową i/lub przełożyć dysk do innego portu SATA?
  • Poziom 11  
    Taśmę wymienialem, lecz nic to nie poprawilo. Co do innego portu to nie probowalem, myslisz ze to moze stanowic problem ?
  • Poziom 43  
    grave digger napisał:
    Co do innego portu to nie probowalem, myslisz ze to moze stanowic problem ?

To spróbuj.

Jaka jest konfiguracja tego komputera?
    Jakiś antywirus? Wyłącz na czas testu.
  • Poziom 11  
    Mobo Asrock m3a770de
    cpu athlon ii x4 620
    mem 2gb goodram ddr3
    gpu gts 250
    psu be quiet 430w

antywirus kaspersky pure.

Wynik testu bez pakietu internetowego

Jest lepiej, ale wydaje mi sie ze wciaz nie tak to powinno wygladac. Poza tym pakiet internetowy dzialający to mus aby korzystac z komputera...
    np tak wygląda przykładowy test znaleziony na google
  • Poziom 43  
    Program nie wykrył żadnych niepokojących problemów.Podaj napięcia zasilacza.
  • Poziom 11  
    Zasilacz jest ok na 100%.
  • Poziom 43  
    Wszystko jest OK.

Jak chcesz mieć ładny obrazek w HD Tune ;) to podłącz ten dysk do innego komputera aby nie działał z niego system.
  • Poziom 11  
    Hmm ale w starym komputerze mam też jeden dysk 160gb, żadnego usługi nie są powyłączane, dysk jest zapełniony w 95% a wykres z hdtune jest ok i system nie muli.

Tutaj dysk ma idealne warunki pracy, że to tak określę, a system muli. Dla mnie to normalne nie jest. Najgorzej jest przy uruchamianiu aplikacji albo jakiś prac typu odinstalowywanie. Wtedy jest dosłownie brak odpowiedzi i trzeba długo poczekać za nim ruszy. Przykładowo taka luźna gierka Pocket Tanks, u kolegi na laptopie włącza się odrazu, gdzie jest dysk 5400 i vista! u niego na komputerze gdzie też ma jeden dysk również mu się włacza odrazu a u mnie trzeba czekać.

Praktycznie zawsze jak wychodzę do pulpitu muszę klikanaście sekund czekać aż się załadują ikonki.. więc nie jestem taki pewien czy jest tak jak powinno być.
    Podczas uruchamiania przeglądarki również komputer się przywiesza, że parę sekund wszystko stoi.
  • Poziom 43  
    Akurat w tym przypadku to nie dysk jest winowajca, dlatego zapytałem o napięcia zasilacza.
  • Poziom 43  
    Parametr 03 wartość Bieżący wynosi 83, jeśli wyjściowa była 100 to jest albo problem z łożyskami albo z zasilaniem.
  • Poziom 43  
    Jest to problem z zasilaniem, ale nie dowiemy się bo autor tematu nie chce podać napięć.
  • Poziom 11  
    adamadi33 napisał:
    Jest to problem z zasilaniem, ale nie dowiemy się bo autor tematu nie chce podać napięć.

helmud7543 napisał:
    Parametr 03 wartość Bieżący wynosi 83, jeśli wyjściowa była 100 to jest albo problem z łożyskami albo z zasilaniem.

Ok. Jeszcze dziś postaram się zmierzyć te napięcia i podam. Nie zmierzyłem od razu bo mam dużo zachodu aby dostać się do komputera bo muszę ścielić łóżko... i je złożyć aby to zrobić :D
    Co do parametru patrzyłem właśnie screeny z tego dysku na google to u każdego jest od 82 do 84 ta bieżąca wartość
  • Poziom 43  
    W takim razie z dyskiem jest wszystko w porządku.
  • Poziom 11  
    Więc wychodzi na to, że ten samsung to totalne dziadostwo i dyski na tasiemkę IDE są bardziej wydajne od niego.