Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Willem i kości biosu

23 Lis 2004 00:04 1554 12
  • Poziom 13  
    Witam!
    Gorąca prośba do tegich głów :) od Willema. Otoz za nic nie moge zaprogramowac układów biosa moim Willemkiem.
    Pracuje na 98 z Duronkiem 800, probowalem juz 3 wersji Willema ale skutkow przy programowaniu zadnych. Przy tescie Hardware mam caly czas 0V na nozkach 3-A15, 29-A14, 30-A17, 31-A18. Dodatkowo na nozce 22-CE jest po zaznaczeniu 0,5V. Zauwazylem jeszcze taki objaw ze kiedy zaznacze wlasnie nózke 22-CE to na nózkach 29 i 31 jest wtedy caly czas napiecie (4,98V). Płytke sprawdzilem i nie znalazlem niczego dziwnego poza tym ze moja plytka (PROGS-a) rozni sie od schematu jaki sciagnalem z ktoregos postu jakie tu czytalem. Wymienilem wszystkie kosci na nowe, uklady mi sie nie grzeja - ale mimo tego wszystko dziala dokladnie tak samo. Wymienilem tez za rada kolegow ktorych uwagi tu czytalem tranzystor bc557, i cewke na "poządną" ale i to nic nie dalo. Acha! I bląd ktory opisuje z zapisem kosci (a testowalem AT29C020, STT29EE020, MX 28F200P) to zawsze to samo - "Blad zapisu do sektora 0".
    Bardzo prosze o pomoc bo juz mnie sily opuszczaja a uwazam ze to dobry programator. Czego mam jeszcze szukac...
    Dzieki serdeczne za ewentualne komentarze i uwagi...
    Pozdrawiam!
  • Poziom 13  
    Jesli sprawdzales trzech willemow to wina tkwi po stronie komputera.
    Zobasz na innym sprzecie . Dla pewnosci nie uzywaj kabla tylko podlacz od razu do portu LPT (mozna przez odkrecienie srob ) ,
    Hej TOmek
  • Poziom 13  
    @tomekzen - widze ze zle sie wyrazilem : Piszac ze uzyawlem 3 wersji Willema chodzilo mi o program do jedo obslugi - sorki moj blad. Ale zrobilem sobie sam nowa plytke i zlozylem caly programator od nowa i ruszyl z kopyta. Dziala pomimo tego ze na tych nozkach ktore opisywalem na poczatku postu dalej nie mam napiecia po "zafajkowaniu" w tescie hardware. Tak ze nie wiem od czego w koncu sa te wyprowadzenia na ZIFie. Wazna ze dziala. Programowalem juz biosy, epromy i nie ma najmniejszych problemow. Jak znajde chwilke to moze jeszcze podlubie z tym starym na kupionej plytce. Moze uda sie go rowniez odpalic.
    Dzieki serdeczne za podpowiedzi :)
    POZDRAWIAM
  • Poziom 13  
    Spoko , fajnie ze dziala .Jestem pelen podziwu ze sam zrobules laminat , z tego co wiem to plytka dustronna , i tak dalej .
    Z kad kupiles ta nie dzialajaca plytke , moze jesli jest z metalizacja to problem tkwi tutaj .Odnosnie napiec na podstawce zif , ja uzywam do uruchamiania Willema testera didowego , wszystkie ledy sie pala podczas testu . Jesli nie to cos jest zawsze nie tak (przewaznie blad lutowania ) i programator nie dziala.
    Ale jak mowisz ze wszystko ok to tylko sie cieszyc .Hej TOmek
  • Poziom 13  
    @tomekzen plytke kupilem w komplecie z czesciami na www.progs.glt.pl i tak jak mowisz jest z metalizacja otworow. Przyznam ze przed montazem nie przelecialem wszystkich przelotek czy rzeczywiscie maja przejscie a po moztazu sam wiesz ze to juz nie mozliwe bez wylutowywania elementow. Ale jak to mowia - na bledach sie uczymy i nie ma co wierzyc w niby oryginalne plytki :) Co do laminatu ktory robiem do nowego Willema to mam jednostronyy :) tak ze troszku mi zeszlo zrobienie wszystkich zworek. Ale - liczy sie efekt koncowy, czyli dzialajacy Willem. Pytanko do Ciebie - bo widze ze juz tez bawiles sie "troszeczke" tym programatorkiem - co to masz za fajny tester diodowy. Jakbys mogl to bylbym wdzieczny za schemacik, albo plytke do tego. Na pewno przyda sie chocby przy naprawie mojego starego.
    Dzieki :)
    Narka
  • Poziom 13  
    Oj schematu nie mam ale moge przeslac wieczorem zdjecie .
    Schemat byl kiedys na stronie willema ale teraz link nie odpowiada.
    Hej milego dzionka .
  • Poziom 13  
    Hi - myslalem ze to jakis powaznie wygladajacy tester - dlatego poprosilem Ce o schemat :) Ale jak widze nie ma najmniejszego problemu zeby go zrobic z fotki :) 31 diod SMD + 31 rezystorow 220 om, 32 goldpiny prosta plytka i tester gotowy. Dzieki - zloze szybciutko i zobaczymy jak mi zaswieci?
    Pozdrowka
  • Poziom 13  
    Prosty , praktyczny i dziala .
    Jesli ktoras dioda nie swieci to od tego pinu ide po laminacie do miejsca ktore jest uszkodzone .
    Przy dobrych laminatach (testowanych z "Technoserwisu") nie ma problemu , przy innych sam widzisz. Skladam troche tych programatorow i pare razy sleczalem nad zmontowanym a nie dzialajacym WIllemie.
    Milego testowania .
    Hej TOmek
  • Poziom 2  
    cześć

Mam do was prośbe, nieznam się na tym o czym tu mowa ale kumam conieco. Flashowałem sobie bios i coś nie wypaliło bo mi komputer czarny ekranik tylko wyświetla. Szukając informacji trafiłem tutaj. Potrzebuje złożyć taki programator. Możecie mi powiedzieć gdzie mogę kupić gotową płytkę i jaką (mam kogoś kto mi to złoży ale musze mu dac konkretne żeczy).

Byłbym wdzięczny o odpowiedź na mój email elciukay(malpa)wp.pl

dzieki
  • Poziom 19  
    plytke do willema (30zl) kupisz na gieldzie w Milowicach calego willema z podstawka ziff kupisz tam za 100 zl
    willemy te dzialaja bez zastrzezen ( ja mam 2)
  • Poziom 2  
    Przyznam się, że nie jstem dobry w te klocki, znajomi mi pewne żeczy robią ale tak z ciekawości, co to jest ta podstawka ziff?

Jaka jest różnica pomiędzy rodzajami tych willemów??
  • Poziom 19  
    podstawka zif to taka ze mozna wkladac w nia i wyjmowac uklad bezinwazyjnie, czyli jest bardzo podobna do takiej jaka jest na plycie glownej w komputerze do montowania procesora(biala z metalowa wajcha)... tzn ma taka wajche - wklada sie ukladzik i wajche na dol a wtedy podstawka bardzo ladnie lapie nozki ukladu :) a wajcha w gore to puszcza i mozna wyjac ukladzik :)
    co do plytek to poprostu rozne wykonania np. plyta jednostronna dwostronna itp. byl tez willem na 2 plytach.
    ale ten co ci polecilem hula wspaniale, polecam gielda katowice-milowice i juz masz slicznego willema, :):):)
    Zdrowie!