Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Framework 4 po instalacji

03 Sie 2011 19:53 2616 10
 • Poziom 32  
  Witam,

  Nie bardzo wiem gdzie ten temat pasuje, więc napiszę tutaj. Chciałem sobie zainstalować najnowsze AVRStudio 5. Problem jest z .NET Framework 4. Po zainstalowaniu komputer dziwnie mi zwalnia na starcie. Tzn. pojawia się pulpit, a ikony na nim i pasek na dole z blisko 2 minutowym opóźnieniem. Cały ekran czysty, tylko tapeta jest. Da się włączyć okienko z informacjami o uruchomionych usługach i aplikacjach (Alt + Ctrl + Del), ale tam nie ma żadnych aplikacji uruchomionych, zajętości procesora w usługach też nie ma żadnej oprócz procesu bezczynności co jest normalne. Dysk też nie mielił. Nie wiem skąd to kolosalne opóźnienie. Mam Windows XP, zaktualizowany. System dopiero co postawiłem i zrobiłem obraz dysku, więc wróciłem do tego obrazu bo mnie strasznie wkurzało to opóźnienie. Mieliście coś podobnego? Co mogło być przyczyną? Chyba zostaje AVRStudio 4... Swoją drogą to ten Framework to udogodnienie dla programistów, nie dla użytkowników.
 • Poziom 32  
  Dziś nastąpiła dziwna rzecz. Miałem wcześniej przywrócony obraz dysku i Framework 4 nie był zainstalowany. Uruchomiłem komputer i zonk - znów prawie 2 minuty czekania na pojawienie się ikon na pulpicie. Więc to nie Framework 4 najprawdopodobniej jest winny. Coś mnie tknęło i podłączyłem stary dysk do komputera. Tam jest ten sam system XP zaktualizowany (legalny żeby nie było). Start nastąpił dość szybko, pomimo że dysk ma już kilka lat, a system nie był dawno przeinstalowywany. Podpiąłem nowy dysk - to samo, pusta tapeta przez 2 minuty. Dźwięk też się pojawiał już jak ikony wskakiwały, a normalnie był na planszy "Zapraszamy".

  Próbowałem zmieniać gniazda SATA na płycie, a także różne przewody SATA i nic nie pomagało. Zaniosłem więc dysk do sklepu, bo jest na gwarancji, i gość powiedział że go sprawdzi. Pytanie co takiego mogło się w nim stać, że tak startował system? Jednego dnia dobrze, drugiego już nie. Możliwe że po zainstalowaniu Framework 4 ilość zajętego miejsca wzrastała i z tego powodu dysk zaczynał z deka świrować? Będzie numer jak mi gość powie że dysk sprawny... Wtedy nie wiadomo czego się czepnąć.

  Dodam że dysk Seagate 500GB. Dokładnego modelu nie podam bo go nie mam w tej chwili. Poinformuję o wynikach testu jak dostanę info od sprzedawcy. Swoją drogą - jak się sprawdza taki dysk i ile to trwa? Wiem że stosownym programem, ale bardziej mi chodzi o szczegóły - co można tam znaleźć, jakie wady.

  P.S. Zaczęło się od Framewrok, prawdopodobnie skończy się na dysku. Więc może (ale nie musi) być to problem sprzętowy. Nie wiem w jakim dziale w takim razie powinien być ten wątek. Więc decyzję pozostawię moderatorowi.
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Może to być wina danej usługi na przykład, która nie chce się uruchomić. Przydał by się, wgląd do dziennika zdarzeń, z zakładki aplikacja i system.
 • Poziom 32  
  Jak dysk jako sprawny wróci do mnie od sprzedawcy, to będę kombinował. Na razie nie mam możliwości. Przejrzę dzienniki, może coś będzie nie tak. Co do tej poprawki, to sprawdziłem teraz na starym dysku i u mnie nie rusza, bo mam SP3. Pewnie ta poprawka jest już w SP3 zawarta. Na nowym dysku też miałem SP3.
 • Poziom 14  
  Ja jak instalowałem frameworka 4 to mi dodał użytkownika i też mi się tak muliło wyłączyłem usługę w autostarcie i działało ok. Można też użyć Game Boostera, jest w zalaczniku.

  Moderowany przez jankolo:

  Nie umieszczaj na forum plików swobodnie dostępnych w Internecie. Załącznik usuwam. Plik jest na przykład tutaj: http://www.iobit.com/gbdownload-promo.html

 • Poziom 36  
  Na starym dysku instalowałeś pakiet net4? Nie zawsze, ale czasem .NET'y powodują błędne działanie pewnych usług. Dziennik powinien dostarczyć odpowiednich informacji. Twój kłopot jest dość częstym zjawiskiem.
 • Poziom 32  
  Zakładając że .NET coś kombinuje z usługami, to co się stało w sytuacji opisanej w drugim poście? Żadnych programów nie instalowałem, system był niedawno przywrócony z obrazu który był zrobiony świeżo po instalacji. Powstało to samo zjawisko. Tak jakby tylko .NET to przyspieszał w pojawianiu się. Na starym dysku nic takiego mi się nie zdarzało, więc mam nieco zagwozdkę co z tym fantem zrobić. Poczekam na dysk który będzie lada dzień (jak sprawny) i zobaczę co i jak. Na starym dysku Framework 4 nie instalowałem, i na razie może nie będę kombinował dopóki nie ustalę co jest.
 • Poziom 32  
  Odebrałem dysk, jest sprawny. Podpiąłem go do komputera i ruszył poprawnie. Pogrzebałem w dzienniku, i jedyne co mi się rzuca w oczy w tych dniach co mi komputer świrował to to:

  Błąd Dhcp
  Adres IP połączenia 192.168.1.100 dla karty sieciowej o adresie 000C6EED99CF został zabroniony przez serwer DHCP 192.168.1.1 (Serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK).

  Czyżby router świrował? Mam podpięty przez kartę sieciową która jest wbudowana w płytę główną. Tak że beo miałeś rację z tymi usługami że coś tam może się dziać. Cóż, ostatnimi czasy siedziałem głównie w Linuksie, w ogóle zapomniałem, że Windows ma coś takiego jak dziennik zdarzeń ;)
 • Poziom 36  
  Czyli teraz jest w porządku? Jeśli nie używasz, to wyłącz udostępnianie plików i drukarek. Ta usługa też często wydłuża czas logowania.
 • Poziom 32  
  No tak, komputer uruchomił się dobrze. W dzienniku, w dniach kiedy się źle uruchamiał, był wpis który przytoczyłem. Dziś tego wpisu nie było. Możliwe że się coś router źle uruchomił. Albo jakiś problem z kartą sieciową. Teraz sobie przypomniałem że miewałem takie sytuacje, że komputer nie widział netu. Ale ruszał wtedy ok. Pomagał restart. Tylko że to było na starym dysku jeszcze. W każdym razie dzięki za pomoc.