Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat elektryczny do automatu szlifierskiego do soczewek TOPCON ALE-3500

marjako11 03 Sie 2011 20:25 1376 2
  • #1 03 Sie 2011 20:25
    marjako11
    Poziom 2  

Witam, jestem optykiem, mam małą, jednoosobową firmę (zakład optyczny). Dostałem używany automat szlifierski do soczewek (Lens Edger) firmy Topcon, model ALE-3500 (już nie produkowany, zastąpiony serią ALE-5100). Niestety okazało się, że maszyna nie działa tak jak powinna (soczewki nie są trwale unieruchomione gdy zaczyna się program szlifowania). Specjaliści z którymi się kontaktowałem twierdzą, że problem może polegać na jakiejś awarii w elektronice sprzętu, jednak nie są w stanie stwierdzić gdzie konkretnie bez dostępu do schematu elektrycznego urządzenia. Pisałem do wszystkich przedstawicieli Topconu jakich znalazłem w internecie jednak nikt nie może mi pomóc. W związku z tym może ktoś z użytkowników ma pomysł jak taki SCHEMAT ELEKTRYCZNY zdobyć?
    Z góry dziękuję,
    pozdrawiam.

• Pomocny post
    #2 18 Sie 2011 23:47
    ksiezyc11
    Poziom 25  

Hej
    Zapomnij o jakichkolwiek schematach :) . Z tego co pamiętam ścisk (jego siła) jest regulowany z pozycji ustawień serwisowych. Choć nie koniecznie to musi być wina ustawień, problem może leżeć w samej mechanice karetki lub jakiejś niesprawności napędu ścisku.

• #3 22 Sie 2011 14:41
    marjako11
    Poziom 2  

Cóż, dziękuję bardzo. Będziemy kombinowali z ustawieniami serwisowymi. Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME