Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

oko-favorit TRIATHLON 45_1 DBL04 - przerywa zmywanie

zenio 03 Sie 2011 21:15 1361 1
  • #1 03 Sie 2011 21:15
    zenio
    Poziom 9  

Witam
    Problem dotyczy zmywarki AEG OKO-FAVORIT TRIATHLON 45_1 DBL04 o numerze PNC 91123244900. Od momentu wymiany pompy zmywającej w 2009r zmywarka chodziła bez problemu. Ostatnio jednak zrobiła psikusa i po włączeniu jej panel sterujący był martwy. Jako zawodowy elektronik zdiagnozowałem uszkodzenie transformatorka sieciowego w zasilaczu sterownika. Po jego wymianie zmywarka ożyła, ale po uruchomieniu jej zauważyłem następujące objawy.
    Mimo dosypania soli i uzupełnieniu środka zmiękczającego ciągle świecą się diody o braku tych środków. Po uruchomieniu dowolnego programu zmywarka rozpoczyna cykl zmywania, tzn załącza się pompa wylewająca wodę, po chwili zaczyna nabierać wodę. Pod koniec nabierania uruchamia się jak zawsze pompa zmywająca ale pracuje tak jakby na dużych obrotach. Po około minucie zmywarka przerywa proces zmywania i sygnalizuje jakąś niesprawność migając diodami danego programu zmywania oraz dwoma dolnymi diodami z trzech, tzn diodą sygnalizującą suszenie i diodą sygnalizującą zakończenie programu zmywania. Po wyłączeniu zmywarki włącznikiem sieciowym i ponownym jej załączeniu powyższe zachowanie się powtarza.
    Zmywarka od spodu jest sucha, ponieważ przeszło dwa lata temu gdy wymieniałem pompę zmywającą wymieniłem także oring i wszystkie skorodowane obejmy zaciskowe na nowe. Czy jest jakiś sposób na zresetowanie procesora? co może być jeszcze uszkodzone? Za ewentualne podpowiedzi z góry dziękuję a teraz zawijam rękawy i biorę się za zmywanie.
    PS. Sterownik posiada 7 złącz oznaczonych od A do G, przy czym złącza A,B,C,F,G są wykorzystane, natomiast wtyk z 2 przewodami od sterowania otwieraniem klapki z środkiem zmywającym nie podłączyłem, ponieważ zapomniałem na które styki złącza E lub D należy je podpiąć, tym bardziej że złącza są 6-7 stykowe, natomiast sam wtyk ma szerokość 3 styków a przewody od elektromagnesu są na skrajnych stykach tego wtyku. Jeżeli ktoś posiada instrukcję serwisową to byłbym wdzięczny za podpowiedź na które złącza podpiąć sterowanie tym elektromagnesem.
    Zenek

0 1
  • #2 04 Sie 2011 11:06
    zenio
    Poziom 9  

Dodatkowo zauważyłem, że podczas pracy pompy myjącej słabe jest ciśnienie wody, które nawet nie jest w stanie obrócić ramionami. Prawdopodobnie coś jest z pompą myjącą i dlatego ten dziwny odgłos. Ale po dwóch latach znów pompa?
    Zenek

0