Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie tanie i dobre sprzęgło do samochodu?

Alfred_92 03 Sie 2011 22:26 7285 8
  • #1 03 Sie 2011 22:26
    Alfred_92
    Poziom 32  

Witam, poszukuję kompletnego sprzęgła do Golfa II 1.6 TD. Z racji niewielkiej wartości auta, i wieku trochę bezsensowny byłby zakup drogiego sprzęgła takich firm jak Luk czy Sachs. Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem w kwocie do 200zł sprzęgła dwóch producentów. Pierwsze to Statim za 160-180zł (w kilku sklepach internetowych znalazłem sprzęgła Stati, nie wiem czy to to samo). Drugie to QH (Quinton Hazell) w cenie 125-150 + koszt przesyłki (niedostępne w sklepach w mojej okolicy . W skład pierwszego wchodzi tarcza sprzęgła, docisk i łożysko oporowe. Natomiast w skład drugiego wchodzi: tarcza sprzęgła, docisk, talerzyk wysprzęglika, pierścień zabezpieczający, łożysko. Nie wiem na które z powyższych sprzęgieł się zdecydować. Obie firmy są raczej mało znane w dziedzinie produkcji sprzęgieł, i ciężko znaleźć w internecie opinie na ich temat.

0 8
  • #2 03 Sie 2011 23:45
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

A tak właściwie to czego oczekujesz? Wiesz dobrze że luki i inne są dobre ale droższe.

Te inne z pola ryżowego jak sam widzisz tańsze, ale czy pewne? Pewnie sam się przekonasz, może będzie dobrze, a może za miesiąc napiszesz w "moim" dziale: Golf II 1.6 TD, szarpie sprzęgło po wymianie.

Chytry traci dwa razy? (jakoś tak szło to powiedzenie)

TUTAJ poczytaj jak jeden też "zaoszczędził".

0
  • #3 04 Sie 2011 17:42
    kotlet
    Poziom 20  

To nie ma znaczenia ze auto jest leciwe. Wg mnie na sprzegle czy hamulcach nie ma co oszczedzac. Ja posiadam nexie z 97 warta moze 1500, bo ruda ja je, ale zmieniajac sprzeglo kupilem valeo. wole wiecej zaplacic i miec spokoj niz odrzalowac i pozniej pluc sobie w gebe.

0
  • #4 04 Sie 2011 18:54
    bmserwis
    Poziom 36  

Zaoszczędź teraz 100-200zł, pogadamy za miesiąc jak znowu będziesz zrzucać skrzynie na kanale.

0
  • #5 04 Sie 2011 19:08
    Madrik
    Moderator Robotyka

kotlet napisał:
    To nie ma znaczenia ze auto jest leciwe. Wg mnie na sprzegle czy hamulcach nie ma co oszczedzac.

Dokładnie. To, że całość to szrot, nie zwalnia od łożenia na części eksploatacyjne.
    Chce się mieć samochód, trzeba go utrzymać.
    A oszczędzanie na istotnych częściach dla bezpieczeństwa jazdy, to kopanie sobie grobu.
    Jak się obudzisz w samochodzie wbitym w przydrożne drzewo - ulatując do nieba, będziesz sobie mógł ponarzekać, że to pewnie ta chińska zawleczka puściła, albo że byś wyszedł z poślizgu, jakby bieżnik był pół milimetra głębszy.

0
  • #6 04 Sie 2011 22:12
    Alfred_92
    Poziom 32  

Mówiąc że auto jest stare chciałem zannaczyć że pewnie pojeżdzę nim do wiosny ewentualnie do przyszłego lata.

0
  • #7 04 Sie 2011 22:16
    Afcht
    Poziom 30  

Alfred_92 napisał:
    Mówiąc że auto jest stare chciałem zannaczyć że pewnie pojeżdzę nim do wiosny ewentualnie do przyszłego lata.

To szukaj na szrotach używek w dobrym stanie.

0
  • #8 04 Sie 2011 23:04
    Alfred_92
    Poziom 32  

Madrik napisał:
    kotlet napisał:
    To nie ma znaczenia ze auto jest leciwe. Wg mnie na sprzegle czy hamulcach nie ma co oszczedzac.

A oszczędzanie na istotnych częściach dla bezpieczeństwa jazdy, to kopanie sobie grobu.
    Jak się obudzisz w samochodzie wbitym w przydrożne drzewo - ulatując do nieba, będziesz sobie mógł ponarzekać, że to pewnie ta chińska zawleczka puściła, albo że byś wyszedł z poślizgu, jakby bieżnik był pół milimetra głębszy.

O układ kierowniczy i zawieszenie dbam i regularnie sprawdzam ich stan techniczny. Natomiast myślałem że jak padnie mi sprzęgło to jedynie trochę poskaczę i pokrzyczę ze złości, i kupię następne (nie miałem pojęcia że sprzęgło poza wyprzedaniem może mieć taki kolosalny wpływ na bezpieczeństwo).

Dodano po 9 [minuty]:

Afcht napisał:
    Alfred_92 napisał:

To szukaj na szrotach używek w dobrym stanie.

Jedno naprawdę dobre LUKA ktoś zabrał mi z przed nosa (oglądałem dokładnie i wyglądało jak nowe) kosztowało 50 zł. W zestawie docisk tarcza i koło zamachowe. Teraz dowiedziałem się że ktoś ma na sprzedaż sprzęgło ( tarcza LUK, łożysko, koło zamachowe za 200zł dodatkowo w cenie wliczona jest pompa wtrryskowa z LDA (którą też zamierzałem kupić gdybym miał tylko trochę wolnej gotówki). Ale ile warte jest to sprzęgło będę wiedział dopiero po oględzinach.

Dodano po 2 [minuty]:

Przemo9826 napisał:
    A tak właściwie to czego oczekujesz? Wiesz dobrze że luki i inne są dobre ale droższe.

Te inne z pola ryżowego jak sam widzisz tańsze, ale czy pewne? Pewnie sam się przekonasz, może będzie dobrze, a może za miesiąc napiszesz w "moim" dziale: Golf II 1.6 TD, szarpie sprzęgło po wymianie.

Chytry traci dwa razy? (jakoś tak szło to powiedzenie)

TUTAJ poczytaj jak jeden też "zaoszczędził".

Z tego co słyszałem sprzęgło Statim jest produkcji Polskiej lub Czeskiej, natomiast widząc nazwę drugiego sprzęgła domyśliłem się że to Chiński produkt.

Dodano po 34 [minuty]:

Jestem świadomy tegoiże jest to loteria, ale głównym wyznacznikiem jest tutaj budżet.

0
  • #9 06 Sie 2011 06:43
    płetwa
    Poziom 28  

Dodano po 46 [sekundy]:

A może coś takiego, bo wiele nowych aut ze sprzęgłami dwu masowymi stało by już pod drzewkiem.
    Do golfa II za tarczę 45pln..
    Nie dawno było o tym w TVN turbo i artykuł w AUTO ŚWIAT , podobno warto to zrobić.
    http://www.centrumregeneracji.pl/ceny.php

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo