Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MANTA AV-500 Lekko Buczy na głośnikach

03 Sie 2011 22:47 2595 4
 • Poziom 12  
  Witam, Zakupiłem ostatnio fajny zestaw Manty. Jest to Amplituner AV 500 oraz zestaw kolumn GK 500. Wszystko zostało podłączone porządnymi kablami. Czincz - Jack ( 39 zł ) , kabel głośnikowy ( 5,5 zł za metr ) . Dlaczego głośniki lekko buczą nawet gdy chodzi sam wzmacniacz? Jest to wina tego amplitunera czy może ekranowanie kabli? Proszę o pomoc.
 • Poziom 39  
  Czy kable głośnikowe nie leżą blisko lub równolegle do kabli prądowych? Może masz jakieś źródła zakłóceń na przykład monitor lub telewizor CRT? Przenieś na moment zestaw z dala od wszelkich kabli i urządzeń mogących produkować zakłócenia (na przykład stół w dużym pokoju) i sprawdź czy tam burczy. Możliwe, że to wada konstrukcyjna lub montażowa sprzętu.
 • Poziom 12  
  Po przeniesieniu nadal buczy. Zauważyłem że gdy da się MUTE na amplitunerze buczenie przestaje. Co to może być?
 • Poziom 37  
  Możliwe, że ten typ tak ma. Funkcja "MUTE" prawdopodobnie zwiera do masy sygnał na wejściu wzmacniacza mocy, toteż i zakłócenia milkną. Bez oscyloskopu trudno rozstrzygnąć.
 • Poziom 31  
  Czy buczenie występuje przy odpiętych kablach wejściowych? Czy regulacja barwy / balansu i głośności ma na nie jakiś wpływ? Możesz spróbować zewrzeć do masy któreś z wejść (aktualnie wybrane do odtwarzania) i sprawdzić czy będzie jakakolwiek reakcja. W ten sposób da się określić czy przydźwięk pochodzi z końcówki mocy czy przedwzmacniacza. MUTE może wyciszać samą końcówkę mocy (nie tyle zwierać do masy wejście co uaktywniać tryb mute w scalakach końcówki)