Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja antenowa DVB-T + SAT niezależnie na 3 telewizory

Tomcio_78 03 Aug 2011 22:57 3292 2
Computer Controls
    Tomcio_78
    Level 11  
    Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc przy projektowaniu i doborze odpowiednich urządzeń do mojej instalacji antenowej, którą chcę zrobić w mieszkaniu.
    Podstawowe założenia instalacji:
    - Antena Satelitarna
    - Antena szerokopasmowa siatkowa do DVB-T (mam i działa)
    Sygnał z tych dwóch anten zamontowanych na balkonie, chciałbym zsumować i przesłać razem do 3 niezależnych gniazd końcowych z sygnałem TV (DVB-T) + R + SAT (jedno gniazdo w każdym pokoju).
    Instalację chciałbym dostosować do odbioru Telewizji Na Kartę HD. Stąd pewnie czasza musi mieć średnicę co najmniej 80cm.
    Nie wiem jaki wybrać konwerter do tej instalacji. Na Allegro znalazłem konwerter Inverto Quad z dodatkowym wejściem na sygnał naziemny. Domyślam się, że jest to konwerter i sumator w jednym. Minusem tego rozwiązania jest to, że trzy kable muszą wejść do mieszkania, a wolałbym, żeby był to tylko jeden, a rozdzielony już w mieszkaniu. Poza tym, gdzie przy takim konwerterze podłączyć wzmacniacz od anteny DVB-T? Teraz jest przy wtyku do telewizora.
    Jest może jakaś inna lepsza możliwość, np. jakiś multiswich?
    Kolejna sprawa – Czy można odbierać sygnał z dwóch satelit w takiej instalacji? HotBird+Astra+DVB-T i mieć to w gniazdku w każdym z pokoi? Słyszałem o jakiś monoblokach czy zezach.
    Zależy mi na tym, żeby gniazda były niezależne, żeby np. w jednym z pokoi podłączyć dekoder Telewizji Na Kartę HD i DVB-T, w drugim Telewizji Na Kartę, a w trzecim np. samo DVB-T .
    Wyjaśnię może tylko, dlaczego wybrałem Telewizję Na Kartę HD – jest to według mnie najtańsza opcja, za 19,90zł miesięcznie można oglądać 26 kanałów, do tego polskich kanałów FTA jest 19 i cyfrowej naziemnej odbieram 13 kanałów. Razem 58 polskich kanałów i ok. 200 FTA zagranicznych. Stąd pomysł na taką instalację.
    Proszę o pomoc przy doborze konwertera (lub konwerterów, bo może możliwe jest odbieranie sygnałów z 2 satelit?), sumatora, rozgałęziacza, może jakiejś zwrotnicy.. Czym to dokładnie najlepiej połączyć, żeby działało?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Computer Controls
    p3st
    Level 24  
    Generalnie wątków o tego typu instalacjach jest na kilogramy, nie wiem dlaczego nie jesteś przygotowany do tematu.

Jednym przewodem do mieszkania nie wejdziesz! Chcesz mieć w co najmniej 3 pokojach TV-SAT - musisz wprowadzić co najmniej 3 przewody.
    W przypadku użycia multiswitcha - wprowadzasz co najmniej 5 przewodów.

W przypadku konwertera z dodatkowym wejściem na sygnał naziemny, zasilanie przedwzmacniacza należy umieścić przed wejściem do konwertera. Najpierw upewnij się, czy na pewno potrzebujesz przedwzmacniacza w antenie naziemnej, może warunki odbioru pozwalają na stosowanie anteny pasywnej.
    Tomcio_78
    Level 11  
    Czytałem, że gniazda końcowe bardzo tłumią sygnał tv naziemnej. Jeśli to prawda, to jak tego uniknąć?
    Jakiego urządzenia użyć, jeśli chciałbym na wszystkich końcowych gniazdach odbierać sygnał z dwóch satelit: HotBird i Astra?

Znalazłem coś takiego: http://www.dipol.com.pl/przyklady_instalacji_antenowych_z_zastosowaniem_multiswitchy_11m.htm Tylko jak to zmodyfikować, żeby zamiast tych 3 anten naziemnych była jedna siatkowa ze wzmacniaczem? No i do czego ten kanał zwrotny?