Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo 1.5 dci obrotomierz a odpalanie

degenerat11 03 Aug 2011 23:09 2977 4
    degenerat11
    Level 15  
    Witam.
    Kolega kupił Kangoo z silnikiem diesla 1.5 i wszystko byłoby fajnie, gdyby działał obrotomierz. Zegary podczas testu działają poprawnie. Udało mi się znaleźć niedaleko wtyczki pod bezpiecznikami w przedziale silnikowym ucięty kabel z informacją o obrotach. Problem jest jednak taki, iż po podłączeniu tego kabla świeci się światłem ciągłym dioda od immobilisera i nie można uruchomić silnika. Odłączam przewód tak jak było wcześniej - lampka immo gaśnie po przekręceniu stacyjki i można zapalić.
    Ktoś ma pomysł o co tu chodzi?
    panam
    Level 29  
    Jesteś pewny że to kabel od obrotów? Moim zdaniem to jakieś zasilanie, ktoś sprytnie obszedł immo, ale lampka powinna migać a nie świecić, jak świeci to jest brak komunikacji
    degenerat11
    Level 15  
    Jestem pewien, że to obroty, bo mam kontrolkę LED i widać zmieniające się impulsy do masy. Dziwi mnie właśnie, że immo świeci ciągłym i nie chce palić. A jak odłączę kabelek to po włączeniu stacyjki zapala się na dwie sekundy, po czym gaśnie i silnik zapala.
    panam
    Level 29  
    I tu się mylisz, bo sygnał immo jest właśnie taki jak opisałeś, zmienna amplituda, co do obrotomierza to jest plus o 0 do 5V ,krótko mówią też amplituda. Sprawdź schemat i napisz który rok pojazdu.
    degenerat11
    Level 15  
    Pojazd został rozbity i skasowany, więc problem się rozwiązał.