Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zainstalowanie wzmacniacza w seryjnym radyjku Peugeot 407

fryzjer65 03 Sie 2011 23:54 7363 11
  • #1 03 Sie 2011 23:54
    fryzjer65
    Poziom 9  

Witam
    Mam pytanko czy ktoś wie czy można podłączyć wzmaczniacze do Peugeota 407 z wbudowaną Sat nav (duży ekran RT3) Chce poprawić jakość dźwięku mam zestaw nagłośnienia z poprzedniego samochodu ale na tyle radia nie ma wyjścia RCA to co wyszukalem na Google to niektórzy podpinali pod wyjście glosnikowe tak wiec prosił bym o pomoc .
    Mam dwa wzmaki 
    -1 to 4 kanalowy do gosnikow 
    -2 do suba 
    -3 to korektor dźwięku 
    -4  głośniki
    -5  sub

Czy ktoś może pomoc w tej sprawie nie chce zmieniać seryjnego radyjka ponieważ ma Sat Nav

• #2 04 Sie 2011 09:23
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Udać się do jakiegoś elektronika celem wyciągnięcia sygnałów. Nie jest to wielkim problemem, a jakoś dźwięku na pewno będzie lepsza niż przy korzystaniu z sygnału wysokopoziomowego z głośników.

• #3 06 Sie 2011 15:54
    fryzjer65
    Poziom 9  

Wiem ze mogę się udać do specjalisty ale zawsze zakladalem sam car audio ale tu jest trochę bardziej skomplikowane ponieważ jest to orginalny system z Peugeota tak wiec bym prosił o pomoc potrzebuje tylko wiedzieć pod co się podpiac zeby podłączyć dwa wzmaki , jeden do glosnikow a drugi do suba i korektor dźwięku
    Z góry dzięki za odpowiedzi

• Pomocny post
    #4 06 Sie 2011 15:58
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Trzeba dostać się do wnętrza radia i wyciągnąć sygnał sprzed końcówki mocy. A jeszcze lepiej zastosować jakiś niskoszumny wzmacniacz napięciowy, który podniesie wartość sygnału do 4V.

• #5 06 Sie 2011 20:24
    fryzjer65
    Poziom 9  

Dzieki za odpowiedz A jak to zrobić czy to jest trudne zeby znaleść ten sygnał i czy wystarczy podłączyć ten wzmacniacz 4v pod kamble z tylu radia

• Pomocny post
    #6 06 Sie 2011 20:37
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Może niech jednak kolega odda to do kogoś kto wie o co chodzi.

Rozebrać radio, odczytać model końcówki mocy, w datasheet odczytać które wyprowadzenia to input i do nich się podłączyć.
    Na plusach przydał by się szeregowy kondensator filtrujący składową stałą.

Bez op-ampa można się obejść.

Z całą pewnością nie znajdzie kolega sygnału sterującego do woofera, ale zapewne kolega wie jak to rozwiązać.

• Pomocny post
    #7 06 Sie 2011 20:38
    Błażej

Po tym pytaniu już widać, że niestety nie masz o tym pojęcia...

• #8 06 Sie 2011 20:57
    fryzjer65
    Poziom 9  

Dzieki
    Pojecia jak podlaczyc do seryjnego radia nie mam dlatego prosiłem o pomoc a podłączenie całego systemu z moim starym Pioneerem to jest bardzo proste ale widzę ze to jest wyższa szkoła jazdy tak wiec dam sobie spokój z podlaczaniem a czy prostsze by było podłączenie samego korektora dla poprawy wysokich i niskich dźwięków dzięki za podpowiedzi

• Pomocny post
    #9 06 Sie 2011 21:00
    Błażej

Jaki to korektor? Takie małe coś ze wzmacniaczem? Jeśli tak, to odpuść sobie.
    Wiesz, co to końcówka mocy w radiu? Musisz na zewnątrz wyprowadzić sygnał SPRZED niej. I albo go wypuścić bezpośrednio, albo poprzez jakiś wzmacniacz napięciowy, by łatwiej wysterować wzmacniacz.

PS. Zacznij stosować interpunkcję i ortografię! Polskie znaki nie są wymagane ale zasady pisowni tak!

• #10 07 Sie 2011 01:27
    fryzjer65
    Poziom 9  

Sorki za ortografie ale nie mieszkam już w Polsce bardzo długo tak wiec na pewno mam problemy z pisownia. Myślałem ze to będzie prostsze ale trzeba będzie do fachowcy dzięki bardzo wszystkim za odpowiedzi

• #11 07 Sie 2011 23:03
    galica7
    Poziom 26  

Na Caraudio się nie znam ale czy w wzmacniaczach samochodowych nie ma wejsc wysoko poziomowych??Zresztą można zrobić takie wejscie

• #12 07 Sie 2011 23:06
    Błażej

Tak, są. Ale wtedy dźwięk jest "skażony" barwą końcówki mocy i jej wadami. Dźwięk sprzed końcówki ma mniej zniekształceń.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME