Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WFA 2070 blokada drzwi nie odbija/nie zwalnia się

04 Aug 2011 09:07 10645 6
  • Level 11  
    Witam.
    Drogą wstępu.
    Pralka zaczęła "wywalać" korki zaraz po ustawieniu programu i wciśnięciu przycisku START (podczas pobierania wody). Po kilku takich sytuacjach, postanowiłem zajrzeć co może być przyczyną. Za przyczynę uznałem luźno zawieszony, stukający o obudowę moduł BYR67 - z podłożoną izolacją i opatulony taśmą izolacyjną od strony lutowania, przymocowałem ją do węża odpływu. Pralka działa.

Po dwóch praniach od "naprawy", przy trzeciej próbie nastawienia prania (nastawiłem program "A", włączyłem palkę przyciskiem START - zaczęła pobierać wodę ) - wszystko zdawało się iść normalnie, lecz po chwili "wywaliło" korki ponownie.
    Wyłączyłem przyciskiem pralkę, wymieniłem korki, przekręciłem programator o 2 "tyknięcia", włączyłem przycisk START i ... pralka zaczęła ponownie działać.
    Pralka skończyła program, zatem wycisnąłem przycisk START i czekam na zwolnienie blokady. I tu się pojawił problem, z którym nie mogę sobie poradzić. :(

Blokada się nie zwalnia. Przejrzałem Forum w poszukiwaniu wskazówek:
    1. Wypinam środkowy kabel z blokady - bez efektu
    2. Wypinam skrajny pojedynczy - bez efektu, dalej zablokowana
    3. Wypinam środkowy i skrajny pojedynczy - bez efektu
    4. Nastawiłem ponownie program (wypompowania wody), z myślą że może po zakończeniu blokada odbije - bez efektu

I. Jak mogę przy pomocy np. śrubokrętu czy innego narzędzia zręcznie zwonić blokadę drzwiczek, żeby uratować rzeczy przed ukiszeniem :)?
    II. Co może być przyczyną nie zwalniania się blokady - jak ją zdiagnozować i usunąć?

Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuje, Piotrek.
  • Level 18  
    Sprawdź filtr pompki wody. Możesz mieć zablokowaną pompę.
  • Level 11  
    Pompka wody sprawdzona.
    Odkręciłem spust, Wypadła agrafka, 12 groszy i kamyk.
    Generalnie ostatni program parnia się zakończył cały, a także na programie odpompowania wody, pompka działała bez zarzutu - wodę pompuje.
    Drzwiczki dalej się nie otwierają...
    Dzięki.

Jakiś pomysł do punktu I - jak otworzyć drzwi i wyjąć zawartość?
  • Level 41  
    Odkręcić górę wsadzić łapę i otworzyć
  • Level 11  
    Tak generalnie chcę to zrobić (w ten sposób odpinałem przewody podłączone do blokady), o ile któryś z forumowiczów napisze jakim sposobem odblokować blokadę.

Może jeszcze dodatkowy opis sytuacji:
    Gdy przyciskam klamkę przy drzwiczkach, to to białe oczko - które porusza się w blokadzie - w które wchodzi bolec klamki trochę się przesuwa. Ale nie na tyle by umożliwić takie wychylenie bolca by nie opierał się o blokadę i "wyszedł" otwierając przy tym drzwi...
    Czy ogólnie blokada działa w ten sposób, że moment blokowania następuje gdy podłączone jest napięcie na jej końcówek, a zwalnia się gdy po czasie owo napięcia ustępuje?
    Może przyczyna tkwi w jakiś elemencie który staruje blokadą - a nie w niej samej?

Proszę o wskazówkę.
    Piotr.
  • Level 31  
    Ta blokada już jest do wyrzucenia.Jeżeli nie umiesz jej odblokować od środka to ją po prostu złam i wtedy otworzysz drzwiczki.
  • Level 11  
    Blokada wyłamana, drzwiczki otwarte - rzeczy uratowane :)
    Para zewnętrznych przewodów połączona i zaizolowana, środkowy - zaizolowany.
    Kolejne pranie jest w trakcie...
    Tymczasowo pralka będzie bez blokady, aż jej nie kupię i zamontuję. Okaże się czy to ona była niesprawna czy może coś innego. Postaram się o tym napisać.

Z góry dziękuje za zainteresowanie i pomoc.

Pozdrawiam,
    Piotrek.