Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator lutownicy transformatorowej

jarak 23 Lis 2004 08:10 6339 11
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Poziom 10  
    Elektronik - praktyk
    Specjalizuje się w: elektronika ogólna
    jarak napisał 46 postów o ocenie 39, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Bytom. Jest z nami od 2003 roku.
    dj_john
    Poziom 14  
    ciekawe po co komu lutownica pracująca z 1 czy 10% mocy :)
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda
    A jeśli nie tylko do lutowania, a np. również podgrzewania jakichś niskotopliwych odczynników przydatnych w elektronice, to co mądralo ?
    Alberto86
    Poziom 14  
    Pomysł jest ciekawy, bo do niektorych elementów nie można stosować lutownic dużej mocy. Mimo , iż do SMD zalecane są lutownice grzałkowe to przerobiona transformatorówka może być dobrą alternatywą :)
    dj_john
    Poziom 14  
    jakiś niskotopliwych odczynnikow? czyli czego? gumy do zucia?
    LordBlick
    Np. kalafonia, gdy zachodzi potrzeba przetopienia drobnych, pokruszonych okruchów w całość i nie musi to koniecznie "dymić" od nadmiernej temperatury (taka defragmentacja ;) ), ogólnie grzałka. To forum służy celom dyskusyjno-informacyjnym, na pewnym poziomie merytorycznym, a nie do odreagowywania własnych frustracji.
    Pozdrawiam, LightHouser
    dj_john
    Poziom 14  
    lighthouser.
    niesamowite to co piszesz. pamietaj ze tu obowiazuje wolnośc słowa, o ile sie nikogo nie obraża. i uwazaj z osądami ludzi , bo twoja ocena mnie jako flustrata jest daleka od rzeczywistosci. pozdrawiam/
    LordBlick
    dj_john napisał:
    jakiś niskotopliwych odczynnikow? czyli czego? gumy do zucia?
    To w jakim celu użyłeś słów o gumie do żucia ? Czy to jest pewien poziom merytoryczny ? Pomimo pewnej wolności słowa, jest regulamin, pkt 11/5 który radzę przeczytać z uwagą... Nie odniosłem się nigdzie na tym forum do ciebie nazwając frustratem, moje zdanie jest inaczej sformułowane i dotyczyło przeznaczenia tego forum w/g tego co wyczytałem w regulaminie i wątkach organizacyjnych.
    Moderatorzy : Może by część tego wątku przenieść do "Ogólnie", albo "Elektroda.pl" ?
    Pozdrawiam, LightHouser
    dj_john
    Poziom 14  
    nie. widzisz. bo to jest tak. - jak wiadomo lutownica nie powinna miec regulacji temperatury a jej stabilizację która wtedy może być polaczona z jej regulacja. natomiast sama regulacja jest wysoce dyskusyjna nie mowiąc juz o doprowadzeniu takiej ilosci prądu że wydzieli się 10% mocy o ktorej mowilem.
    <br><br>

jeżeli juz wogule mam sie odnieść do układu regulacji który jest tu zamieszcozny to chyba prościej triak+diak i 5 elemetów dyskretnych :)
    <br><br>

natomiast guma dożucia jest przejawem mojego sceptycyzmu.
    i to że sie nie zgadzasz z takim czy innym moim zdaniem nie powinno być powodem sięgania zaraz po moderatora bo pachnie to "cenzurą". <br>
    "coś mi sie nie podobna ten koles to zara usunąć posta" - czemu jakakolwiek krytyka jest źle widziana?
    <br><br>
    LordBlick
    OK, teraz już trzymamy poziom... ;)
    Nie pisałem o usunięciu posta, tylko o przeniesieniu na inne forum, ale wróciliśmy do tematu... Problem był w tym, że się nie zrozumieliśmy, bo przedstawiłeś za mało konkretów wcześniej.
    Pozdrawiam, LightHouser
    Danieloos
    Poziom 25  
    Regulator temperatury to super sprawa,często używam kleju na gorąco(Glugan)w małych ilościach, to nie musze rozgrzewać pistoletu, lutownica sobie z tym radzi, a dlaczego mniejsza temperatura?, bo przy wysokiej zmienia klej barwe.
    luki55
    Poziom 20  
    dj_john rozumiem że lutowicą 60W w której grot nagrzewa sie do temperatury ponad 400 °C chcesz lutowac scalaki...przecież przy takiej temperaturze wszystko sie topi..lol...o ile sie nie myle to wymagana temperatura to coś niewiele ponad 200°C..pozdrawiam