Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus x57v - uszkodzona matryca - prawdopodobnie taśma

pawello100 04 Sie 2011 11:55 2607 5
  • #1 04 Sie 2011 11:55
    pawello100
    Poziom 1  

Witam,

Jakiś czas temu nabyłem laptop asus x57v - sprzęt fajny poza jednym ale:

W pewnym momencie matryca zaczęła mrugać - problem przestawał jak się scisnęło lewy górny róg obudowy jednak po jakimś czasie matryca wogóle przestała działać.

Rozebrałem cały sprzęt. Do matrycy przychodzą 4 tasiemki od góry. Jak się porusza jedną to obraz powraca.

Czy da się takie coś naprawić czy trzeba cała matrycę wymienić?

Czy ktoś zna kogoś kto mógłby na to popatrzeć i spóbować coś podziałać?

Mieszkam w Krakowie

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Boli mnie to bo sprawiłem sobie po latach lepszy sprzęt a jak na złość wszystko padło. Dobrze, że można podłączyć zewn monitor ale to nie jest rozwiązanie :)

0 5
  • #2 05 Sie 2011 08:49
    dontmów
    Poziom 18  

Mam dwie taśmy w domu. Może zrób zdjęcie dokładne i opisz na grafice wymiary to kto wie może mam akurat taką samą to się dogadamy :D

0
  • #3 06 Sie 2011 05:20
    Vogelek23
    Poziom 34  

pawello100 napisał:
    Do matrycy przychodzą 4 tasiemki od góry. Jak się porusza jedną to obraz powraca.

Masz na myśli taśmy flex łączące szkło matrycy z jej elektroniką?
    Jeśli tak, to matryca do wymiany.
    W Krakowie możesz się zgłosić do serwisu Arvika (http://www.arvika.pl/).

0
  • #4 10 Sie 2013 12:54
    chucku
    Poziom 9  

Witam
    Ja również mam problem z tym modelem, tyle, że u mnie u góry pojawił sie czerwony pasek i matryca do tej pory pracuowała przez 3 sek i na 3sek zacinała się - obraz "stoi", (obecnie nie jest to tak regularne). Podłączony monitor zewnętrzny lub złącze hdmi pracują normalnie w tym samym czasie, więc raczej można wykluczyć kartę graficzną.
    Laptop nie upadł, ani matryca nie została uderzona. stał na stole i nagle dostał takiego "strzyka".
    Zastanawiam się czy jakiś scalak na odwrocie matrycy nie ugotował się, skoro zacięcia obrazu są tak regularne
    Może wyjście z płyty głównej na matrycę??
    co sądzicie??

0
  • #5 10 Sie 2013 15:52
    boro1234567
    Spec od komputerów

Uszkodzona matryca lub płyta.
    Bez postawienia sprawnej matrycy lub przetestowania tej na innym sprzęcie nie można jednoznacznie stwierdzić.

0
  • #6 27 Sty 2014 10:37
    przemas19694
    Poziom 14  

Witam. Miałem ten sam problem. Opisałem go w temacie "ASUSX58v matryca czy taśma". Pomogła wymiana matrycy. Koszt 75zł w Szczecinie.

0