Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Corsa B '99] Zmniejszenie mocy i plucie powietrzem przez filtr powietrza.

04 Sie 2011 12:33 4183 19
  • #1 04 Sie 2011 12:33
    905779
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol
  • #2 04 Sie 2011 17:32
    zeimp
    Moderator na urlopie...

To wyglądało by na zbyt wczesny zapłon, lub przestawiony rozrząd. Z kolei tam jest łańcuch, no ale i takie już robiłem (może warto sprawdzić). Zapłonu też nie wyreguluje. A silnik normalnie pracuje podczas tego "strzelania", ma stabilne obroty, równomierne, czy da się zauważyć jakieś nieprawidłowości w jego pracy na biegu jałowym?

1
  • #3 04 Sie 2011 18:11
    905779
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 04 Sie 2011 18:49
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Cytat:
    zmniejszona moc i predkosc maksymalna samochodu... Jest mniej zwawszy ale pracuje kulturalnie.

Jeśli układ wydechowy sprawny, to proponuję jednak podjechać do kogoś (mechanik/warsztat) i wykonać porządnie diagnostykę silnika. Nie jest to aż tak wielki koszt a wiele może podpowiedzieć. Może coś z układem zapłonowym, może świece, może rozrząd? Któż to wie? Wizyta o której wyżej pisałem będzie dla Ciebie chyba najlepszym rozwiązaniem.

0
  • Relpol
  • #5 04 Sie 2011 20:21
    palacz_kotlowy
    Poziom 2  

Nagar na zaworach, pyrkanie tą motopompą do 3 tysięcy, oszczędne jeżdzenie. No i pozostaje sprawa walenia olejem w dolot ale to już zostawiam takim specom, jak przedmówca. Dodajmy - czarnym.

0
  • #6 08 Sie 2011 18:20
    rav08
    Poziom 10  

Ta motopompa całkiem sprawnie jeździ jak się o nią dba.Sprawdziłbym jeszcze raz z tą przepustnicą i egr odrazu.

0
  • #7 08 Sie 2011 18:48
    905779
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 11 Sie 2011 09:15
    905779
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 14 Sie 2011 10:16
    andrend
    Poziom 26  

Błędów może nie pokazywać, ale istnieją jeszcze bloki pomiarowe. Założyli z pewnością tani zamiennik a kasę wzieli za orginał.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 14 Sie 2011 10:37
    kidu22
    Poziom 35  

Kolego jak kupiłeś przepływomierz za 100-300zł to miałes spokuj na pewien czas tylko.
    Na komputerze wyjdzie czy jest sprawny jak ktoś będzie wiedział na co patrzeć.

0
  • #11 15 Sie 2011 13:48
    AzaZeL_B
    Poziom 11  

Witam
    Posiadam kosiarkę z tym samym silnikiem i od dłuższego czasu borykam się z tym samym problemem autko na ssaniu ma problemy z utrzymaniem wolnych obrotów strzela w kolektor dolotowy. Wyglada mi to jakby silnik był przylewany beznyną. Oglądałem wykresy z wszystkich czujników na programie Opel scanner i wyglądają poprawnie. Zastanawiam się nad czyszczeniem wtryskiwaczy. Wydaje mi się też że lekkie podgrzanie silnika powoduje lepsze odparowywanie paliwa i problem ustaje. Czy szanowni koledzy mają jakies ciekawe sugestie? samochód posiada isntalację LPG sekwencyjną ladirenzo omegas.

0
  • #12 15 Sie 2011 17:23
    kidu22
    Poziom 35  

Kolego ciągle są plusowe temperatury na zewnątrz a ty masz juz problem.

A co do tych pomiarów to wiem że są nie do końca poprawnie wykonane .
    Podaj kilka dla weryfikacji.

0
  • #13 15 Sie 2011 18:55
    AzaZeL_B
    Poziom 11  

> Kolego ciągle są plusowe temperatury na zewnątrz a ty masz juz problem.

problem jest już mniej więcej od zimy

> A co do tych pomiarów to wiem że są nie do końca poprawnie wykonane .

może kolega rozwinie myśl?

> Podaj kilka dla weryfikacji.
    zaraz idę do samochodu i nagram filmik jak pracuje silnik oraz nagram parametry takie jak:
    - obroty silnika
    - czujnik tlenu
    - temperaturę cieczy chłodzącej
    - ilość powietrza zasysanego

Jakie jeszcze parametry mogą się okazać interesujące? i w jakich warunkach? (np zwiększanie obrotów silnika?)

0
  • #14 15 Sie 2011 19:00
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 15 Sie 2011 19:15
    AzaZeL_B
    Poziom 11  

problem występuje tylko przez ok. 2 min po uruchomieniu zimnego silnika, potem pracuje równo

0
  • #16 16 Sie 2011 09:45
    AzaZeL_B
    Poziom 11  

Udało mi się nagrać filmik

na wykresach kolejno:
    - napięcie z przepływomierza powietrza
    - temperatura silnika
    - napięcie na sondzie lambda
    - obroty silnika

Silnik zaczyna pracować po trzecim uruchomieniu, słychać bardzo nierówną pracę.
    Nie jest wciskany pedał gazu. Słychać strzelanie w kolektor dolotowy.
    Stopniowo silnik zaczyna pracować coraz równiej.
    2:30 silnik pracuje już równo.
    2:37 pojawia się wykres z sondy Lambda.
    3:08 Po dodaniu gazu słychać zadławienie i dopiero rosnące obroty silnika, to samo bardzo dobrze słychać 3:31
    4:34 Przełączenie na LPG
    5:06 Po dodaniu gazu nie słychać zadławiania

Coraz bardziej się skłaniam do tego że to wina wtryskiwaczy benzynowych

Czy kolega może wykonać taki test na swoim autku?

0
  • #17 26 Wrz 2011 11:25
    AzaZeL_B
    Poziom 11  

Wygląda na to że udało mi się samemu rozwiązać problem.

W pierwszej kolejności przeprowadziłem test wtryskiwaczy benzynowych
    Wyciągnąłem wtryskiwacze nie odpinając przewodów paliwa, zmostkowałem przekaźnik pompy paliwa, wysterowałem wtryskiwacze własnym urządzonkiem na AVR z czasami od 5ms do 10ms w okresie 20ms. Okazało się po tym tescie że jeden wtryskiwacz troszkę źle podaje paliwo(robi strużkę) i ma mniejsza wydajność niż reszta(na oko pare procent). Zakupiłem więc używaną listwę wtryskowa z wtryskiwaczami i podmieniłem ten wtryskiwacz, wykonałem test wydajności wyszło ok. Po złożeniu okazało się że sytuacja się nie poprawiła :( .

Zakupiłem więc przepływomierz za 85 zł i usterka usunięta.

0
  • #18 26 Wrz 2011 20:18
    kidu22
    Poziom 35  

AzaZeL_B napisał:
    Zakupiłem więc przepływomierz za 85 zł i usterka usunięta.

Tylko na jak długo :) .

0
  • #19 26 Wrz 2011 20:25
    AzaZeL_B
    Poziom 11  

poprzedni kupiony za 120 zł wytrzymał około 3 lat więc chyba nie jest tak źle, 450 zł za oryginalny to lekka przesada... Co prawda mam złe doświadczenia z zamiennikami ale zaryzykowałem, zobaczymy co z tego wyjdzie.

0
  • #20 26 Wrz 2011 20:28
    1078231
    Użytkownik usunął konto