Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5738Z włącza się ale jest czarny ekran.

04 Sie 2011 13:29 4813 6
 • Poziom 9  
  Witam. Mam problem ze swoim laptopem Acer aspire 5738Z. A mianowicie laptop włącza się ale nie pojawia się nic na ekranie. Czasami ( jak laptop długo stoi wyłączony) to jest wszystko dobrze i działa normalnie. Czyściłem złącze taśmy LCD i po tym zabiegu jakiś czas było dobrze. Jednak dzisiaj problem powrócił. Wie ktoś może co może być przyczyną usterki?

  Dodam jeszcze że po podłączeniu zewnętrznego monitora nic się nie zmienia. Na zewn. też jest czarny ekran.
 • Poziom 14  
  Wyczyść go całego.
 • Poziom 9  
  Czyściłem. okolice taśmy LCD, wyjmowany był RAM, dysk twardy, chłodzenie procka i czyszczone było wszystko.
 • Poziom 28  
  Trzeba sprawdzić czy laptop w ogóle przechodzi procedurę POST. Podłącz kartę diagnostyczną i będziesz wiedział, ewentualnie możesz sprawdzić orientacyjnie przez obserwację pobieranego prądu przez płytę. Wyciągałeś procesor i czyściłeś podstawkę?
  Sprawdź również napięcie baterii RTC.
 • Poziom 9  
  Procesor był wyjmowany i czyszczony. Z tego co udało mi się zaobserwować to nie przechodzi POST. Myślę, że jakby to było tylko LCD to nawet jak nic nie widać na ekranie to słychać by było np dźwięk logowania się do Windowsa. A nic takiego nie słychać.
 • Poziom 28  
  Sugerowałbym przeprogramowanie kości BIOS, ale skoro twierdzisz, że czasami komputer uruchamia się poprawnie, wskazuje to na zimny lut na którymś z komponentów, złącz lub pęknięte kulki pod którymś z układów BGA. Sprawdziłeś napięcie baterii RTC? Pytam, bo nie napisałeś, a być może pominąłeś tą czynność.
 • Poziom 9  
  Bateria ma napięcie 3,21V. A czy ono jest dobre to nie wiem. Jeszcze raz rozebrałem laptopa na części pierwsze, wszystko wyczyściłem jeszcze raz i jak narazie działa. Ciekawe tylko jak długo.