Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router TP-LINK WR350G i karta sieciowa TP-LINK WN422G

Krismarzyk 04 Sie 2011 14:15 2040 2
  • #1 04 Sie 2011 14:15
    Krismarzyk
    Poziom 8  

Proszę pomóżcie. Nie mam Internetu. Jestem laikiem, więc proszę piszcie w przystępny i łopatologiczny sposób.

Sprawa wygląda tak:

- laptop Accer - Windows XP, SP2,

- Internet z kablówki Aster;

- po roku używania kabla postanowiłem przejść na router i WiFi gdyż w planie było podłączenia dwóch kompów i chęć chodzenia z laptopem po domu;

- podłączony został i zainstalowany zostal router jak w termacie i do laptopa została podpięta karta sieciowa jak w temacie. WiFi chodziło dobrze;

- nastąpiła konieczność przeinstalowania systemu.

I nie mam Internetu.

Wydaje mi się że wszystko robie okey.

- podłączyłem router kablem z laptopem i zrobiłem konfigurację routera. wszystko poszło okey. internet działał;

- podłączyłem kartę sieciową, zainstalowałem sterowniki i nie ma połączenia z Internetem.

- po zmianie ustawień protokołu TC/IP w połączeniach sieciowych z uzyskaj adres IP automatycznie na Użyj następującego IP (wbiłem IP 192.168.1.1 , subnet mask - standardowa 255 czy coś tam i dałem w bramie rónież 192.168.1.1), na prawym pasku ikona połączenia pokazywała że jest znakomite połączenie z siecią bezprzewodową, sprawdzenia z paski poleceń (cmd/ping etc.) wyszło dobrze, tylko że jak odpalam Internet to nic mi się nie otwiera, nie mogę się nawet dostać do ustawień routera;

- jak podłącze kompa z routerem kablem to jest internet;

- zauważyłem że ta ikona bezprzewodowego połączenia na prawym pasku narzędzi pokazywał mi co 1 sek raz to połączenie raz rozłączenie, jednoczęsnie te słupki na prawym pasku TP-Link pokazywały łączność znakomitą;

- podłączyłem więc ponownie kompa z routerem kablem i wszedłem do ustawień routera, wszedłem następnie w ustawienia Wireless i popatrzyłem, wszystko tam jest defaultowe, zmieniłem szyfrowanie na WEP i wtedy zauwayżyłęm że to ciągłe łączenie i rozłączanie tej ikony na prawym pasku narzędzi znikło i pokazywało że jest cały czas połączenie, ale jednocześnie straciłem Internet przez kabel.

Nie wiem co mam dalej robić. Plan mam taki by wszystkie sterowniki odinstalować i jeszcze raz po kolei wszysztko ustawić, zresetować router etc. Dodam że w toku ww.czynności resetowałem również router.

Obawiam się jednak że znów nie pójdzie. Wygląda na to że łąćzność modem-router jest okey, że łączność router-komp przez kable jest okey, router i karta sieciowa się wykrywają ale nie ma internetu na WiFi. Co jeszcze mogę zrobić. Dodam żę jak ustawiałem TC/IP w połaczeniach sieciowych to w DNS nic nie wpisywałem bo nie wiecm co tam wpisać.

Pls help. Będę wdzięczny za wszelkie dodatkowe sugestie.

0 2
  • #2 17 Sie 2011 10:34
    Krismarzyk
    Poziom 8  

czy ktoś mi pomoże? please

0
  • #3 08 Wrz 2011 03:06
    1079413
    Użytkownik usunął konto