Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do zarządzania połączeniami przychodzącymi w centrali panasonic kx-tda30

Noctivivans 04 Sie 2011 17:07 1522 2
  • #1 04 Sie 2011 17:07
    Noctivivans
    Poziom 2  

Witam
    Szukam programu do zarządzania centralą Panasonic kx-tda30, który umożliwiałby w prosty sposób (taki żeby nie musiał przyjeżdżać za każdym razem serwisant) zarządzanie kolejkowaniem numerów przychodzących do centrali. Konkretnie mam na myśli numery VIP (uprzywilejowane), które by były automatycznie przesuwane na początek kolejki połączeń przychodzących (tak żeby dzwoniący z takiego numeru mógł łatwiej się dodzwonić do kogoś mającego telefon obsługiwany przez centralę).
    Przeczytałem wątek o oprogramowaniu serwisowym do tej centrali, ale wolałbym nie udostępniać programu o takich możliwościach osobie postronnej (mogłaby przypadkowo rozstroić centralę), zresztą dla mnie też jest zbyt skomplikowany (zwłaszcza że byłby potrzebny tylko do tej jednej funkcji).
    Przeszukałem instrukcję programowania tego modelu (i tą do konfiguracji przez telefon i tą do konfiguracji przez program serwisowy), ale nie znalazłem informacji jak to zrobić.
    Do odbierania rozmów są używane telefony Panasonic kx-t7665 - jeśli istnieje możliwość zarządzania numerami przez takie telefony, to byłbym bardzo wdzięczny za instrukcje (jak pisałem wyżej, w instrukcji programowania nie znalazłem nic pomocnego).

Aha, program może być płatny (mogą być konkretne oferty), byle nie był droższy od centrali :)

Z góry dziękuję za pomoc

p.s.
    Nie byłem pewien w którym dziale zamieścić tego posta - jeśli istnieje bardziej odpowiedni dział na takie pytania to przepraszam i proszę o przesunięcie.

0 2
  • #2 05 Sie 2011 08:18
    bolo2
    Poziom 18  

Może rozwiązaniem byłoby zdalne przestawianie centrali. Mając w komputerze modem ISDN można zarządzać centralą bez dodatkowego sprzętu w centrali.

0
  • #3 05 Sie 2011 09:59
    Noctivivans
    Poziom 2  

Problemem nie jest tutaj samo przyłączenie (centrala jest podłączona kablem USB do komputera do którego mam zdalny i lokalny dostęp), tylko oprogramowanie do obsługi. Zależy mi na tym, aby było na tyle proste żeby po krótkim przyuczeniu w miarę pojętna osoba mogła sama dodawać/usuwać numery uprzywilejowane (bez konieczności mojej ingerencji a tym bardziej instalatora/serwisanta). Jeżeli są kody umożliwiające zarządzanie takimi numerami przy użyciu telefonu (kx-t7665), to też mogą być (nie udało mi się takowych niestety znaleźć).

0