Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kingway coliber - zablokować prędkość

coralgol1976 04 Sie 2011 18:58 2870 3
  • #1 04 Sie 2011 18:58
    coralgol1976
    Poziom 16  

Witam @ll,
    kilka dni temu zakupiłem skuterek Kingway Coliber Fartt po przejściach - do naprawy, regulacji i renowacji.....
    Skuter jest odblokowany (poprzedniej właścicielce odblokował serwis..) i o ile dla mnie i żony, aby wyskoczyć po bułki jest to na rękę to dla potomnych chciałbym mieć możliwość pstryczkiem ograniczyć prędkość. Poczytałem tu i tam.... wiem, że należy zrobić to ograniczając obroty; znalazłem jakieś schematy z potencjometrem 10kOhm i kondensatorem 10uF włączonymi w szereg między .... no właśnie i tu pojawia się problem..

W skuterze przy C.D.I znajduje się kostka z ...kondensatorem ?! co widać na zdjęciu. Przeglądałem katalog części zamiennych, oraz w wielu sklepach z częściami zamiennymi nie ma takowego ustrojstwa, również na schemacie Colibra brak tego czegoś (choć nie mam schematu dokładnie od tego modelu > Fartt).

Zatem proszę o pomoc w ustaleniu co to jest, do czego służy (czy nie jest to czasem sposób odblokowania obrotów?) i w które kable (kolory) wpiąć ogranicznik obrotów na podstawie poniżej zamieszczonego zdjęcia.
    Dodam, że na elemencie umieszczonym w kostce są jakieś chińskie napisy..., a wg mnie ( o ile na prędce organoleptycznie dobrze sprawdziłem ) to coś wpięte zostało między stacyjkę i regulator napięcia.

Kingway coliber - zablokować prędkość

2 3
  • #2 04 Sie 2011 19:33
    krystianeq321
    Poziom 8  

Nie radziłbym się tym bawić. Można tanio kupić sobie moduł zablokowany.
    Wystarczy przełączyć wtyczkę i skuter zablokowany.

0
  • #3 04 Sie 2011 21:29
    coralgol1976
    Poziom 16  

Dziękuję za odpowiedź, zaczekam jednak na pomoc jakiej oczekuję.
    Da się to zrobić, bo ludzie to robią i to działa, więc...., a jak pisałem mi na rękę, że skuterek jest żwawszy i nieco szybszy.

Chcę tylko mieć możliwość blokowania / odblokowania bez zmiany modułu.

0
  • #4 12 Mar 2012 02:19
    coralgol1976
    Poziom 16  

Wymieniłem sterownik na zablokowany. Pozdrawiam.

0