Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 1200 - blokuje się.

23 Lis 2004 10:19 5227 28
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam problem z drukaką wymienioną w temacie. Po włączeniu wszystko jest ok, drukuje stronę testową za pomocą przycisku GO i wtedy pojawia się problem. Mianowicie po jej wydrukowaniu zapalają się wszystkie trzy diody i świecą światłem ciągłym a drukarka przestaje reagować na polecenia przesyłane do niej. Po wciśnięciu przycisku GO wszystkie diody gasną. Po ponownym włączeniu drukarki sytuacja się powtarza (można wydrukować tylko jedną stronę).
    Proszę o pomoc.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Spec od drukarek
    w 1200 oraz 1300 hp zaoszczędził na materiale. I normą jest, że one siadją bardzo szybko w porównaniu do starych drukarek np. 5l.
    Sprawdź ilość wydruku i zresetuj, a jeżeli to nie pomoże to sprawdź fuser. ostatnio miałem podobny objaw w 1300 wymieniłem komplętny fuser(400 PLN) i działa.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 21  
    Ściągnij serwisówkę do LJ 1200, tam są opisy błędów sygnalizowanych diodami.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    tej sygnalizacji nie ma opisanej...
  • Poziom 15  
    Spróbuj puścić engine test, być może masz uwalony formatter, a druga sprawa to wiatrak, zobacz czy się uruchamia.
  • Poziom 18  
    o ile sie nie mylę to jak gasną wszystkie to jest to problem z pamięcią, albo taką wpinaną w płytę głowną kartę z portem lpt, odkręć blachę pod spodem drukarki i sprawdz czy czasem nie osadził sie na elektronice kurz, albo nie masz wywalonego kondensatorka gdzieś koło zasilania. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Wg mnie to tylko i wyłącznie wiatrak - ma 3 przewody i kontrolę działania lub niedziałania. Na 100% wiatru brakuje :)
  • Poziom 15  
    MIałem ten sam problem w tej drukarce i potwierdzam ze to wiatrak poprostu sie nie krecil.
    Mam mały problemik moze ktos podpowie jak go roaziwiazac.
    W rupieciach znalazlem na wielkosc taki sam wiatrak i o takim samym napieciu24V jednak bez kotroli obrotów.
    Czy kontorle obrotów mozna zmasowac zeby drukarka widziala ze sie kreci??
  • Poziom 27  
    Dziwne, ale według serwisówki uszkodzenie wentylatora generuje mruganie małej dolnej diody po wciśnięciu przycisku, ale może być to to, jeśli się nie kręci. Zgadzam się że w serwisówkach tkwią błędy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Czy już ktoś rozwiązał problem zapalania się trzech kontrolek?
  • Poziom 27  
    Trzy kontrolki to tzw. błąd krytyczny i może znaczyć wiele; skaner, fuser, formatter, płyta główna, pamięć. Wszystko zależy od tego, jak się kontrolki zaświecą po wciśnięciu przycisku na panelu drukarki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Mam taki sam problem. drukarka sygnalizuje błąd wiatraka i faktycznie wiatrak sie nie kręci, ale jak dla mnie to on nie dostaje napięcia z płyty głównej, ktoś wie co może być przyczyną?
  • Poziom 18  
    nio ja mam ten sam problem z tą drukarką i nie moge sobie poradzić
    u mnie terz trzy diody palą sie ale jak wcisne przycisk na panelu to dwie palą a mała pomaraniczowa gaśnie ???? wiatrak nie kręci sie ale jest sprawny po podłaczeniu do zasilacza kręci wiatrem
  • Poziom 11  
    Ten sam błąd, hp laserjet 1300. Po włączeniu robi test i sygnalizuje gotowość, po wciśnieciu klawisz testu, robi test górnych rolek po czym robi choinke z diód(3 się palą) wiatrak nie chodzi, fuser już 3 więc chyba odpada.

Czy moduł zasilania z 1200 jest ten sam?
  • Poziom 15  
    no ja bym obstawiał wentylator ale jeżeli po naciśnięciu przycisku świecą sie 2 diody to sprawdz czy motor lasera sie obraca w tych drukarkach zatarcie motora to częsta usterka
  • Poziom 11  
    Usterka znaleziona, jednak fuser. 3 grzałki na śmietnik.

Przyda mi się do czegoś spalona grzałka, czy na śmietnik? :)

Moduł zasilania od laserjet 1200 pasuje do 1300.
  • Poziom 13  
    U mnie problem praktycznie ten sam.
    Po włączeniu zasilania drukarka startuje kręcą się wszystkie mechanizmy, standardowa procedura jaka zawsze miała miejsce jednak na koncu zamiast włączyc sie w stan czuwania zapalają sie wszystkie diody i palą cały czas.
    Rozkręciłem drukarkę i zauważyłem ze wiatrak się nie kręci. Podłączyłem bezposrednio go pod zasilanie i dziala a kiedy sprawdzam na plycie na wyjsciu na wiatrak miernikiem napięcie to wskazuje 0,50V wiec chyba cos nie tak.
    Ja mam laserjet 1300
    Co proponujecie?

• Poziom 30  
    Jak naciśniesz duży przycisk, które diody sie świecą, a które gasną?
  • Poziom 13  
    Cały czas się palą wszystkie 3 diody. Trzymam długo przycisk wcisnę na chwilkę nic się kompletnie nie dzieje, non stop 3 diody się świecą.

Najciekawsze jest to że ta drukarka działała u mnie jakiś rok, około miesiąc temu zawiozłem ją bratu który dopiero tez chciał ją podłączyć a tu nic, stwierdził ze dałem mu złom.
    Czyli wynika z tego że stała i sama się popsuła.

Dodano po 6 [minuty]:

Dodam ze jak drukarka była u mnie sygnalizowała końcówke toneru, ale chyba objaw braku toneru inaczej jest sygnalizowany.
  • Poziom 13  
    Do Arek_f:
    trzy diody błąd krytyczny:
    wcisnij GO:
    nastepnie:
    1)dolna mala - nie ma komunikacji silnika z formaterem
    2)gorna mala - laser
    3)duza - laser(dzialko lasera)
    4)dwie male - silnik
    5)gorna mala i duza - fuser
    6)wszystkie 3 formater
    Jesli masz jakas inna kombinacje to napisz
  • Poziom 13  
    Gdy wcisnę i trzymam przycisk on gaśnie czyli palą się dwie małe - górna zielona i dolna pomarańczowa gdy puszczę przycisk cały czas palą się wszystkie 3.

Gdy włącze drukarkę do prądu podczas gdy trzymam przycisk to: pali sie tylko przycisk (duza zielona dioda) gdy puszcze go to bardzo szybko mrygają wszystkie 3diody przez jakies 5sekund nastepnie palą się ciągiem wszystkie 3 czyi sytuacja pierwotna
  • Poziom 13  
    w takim razie sprawdz silnik na początek

• Poziom 30  
    Według serwisówki uszkodzona jest płyta formatera, oczywiśce mówię o HP LJ 1300, odnośnie ostatniego postu.
  • Poziom 13  
    PS. przy sprawdzeniu błedu drugiego migajace trzy to formater, a jesli migaja wszystkie 3 na poczatku to pamiec

Dodano po 1 [minuty]:

laserjack napisał:
    Według serwisówki uszkodzona jest płyta formatera, oczywiśce mówię o HP LJ 1300, odnośnie ostatniego postu.

Patrz wyżej.
  • Poziom 13  
    Który to jest formater jak go sprawdzić i który silnik i jak go sprawdzić najszybciej?

Dodano po 1 [minuty]:

Czy jest taka możliwość aby ta usterka powstała w wyniku nieużywania drukarki.
    Teoretycznie drukarka została odłączona SPRAWNA stała jakies 3tygodnie i po podłączeniu już pojawiają się te błędy czyli padła od stania i nieużywania.
    Jest taka opcja?
  • Poziom 13  
    Można poodpinać wszystko i podłączyć ponownie, jeśli nie była używana nie powinna się zepsuć. Chociaż złośliwość rzeczy martwy pokazuje często inaczej.
    By sprawdzić najlepiej zamienić na inny egzemplarz.
    Formater jest z lewej strony patrząc z przodu drukarki.

Dodano po 4 [minuty]:

Aby sprawdzić formater lub silnik. Najszybszym testem jaki mi przyszedł do głowy to Engine Test. Poszukaj małej dziurki gdzieś w okolicy płyty głównej, będzie tam mały przycisk (switch), gdy go wcisniesz na wlaczonej drukarce zacznie drukowac test jesli jest uszkodzony tylko formater. Będą to poziome paski. SPrawdza ten test wszystko oprócz formatera, jesli nie podze to sprawdz silnik zamieniajac go na inny egzemplarz. Z kompa nie pusci nic jesli uszkodzony jest formater. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Zrobione, tak jak napisałes patrząc z przodu drukarki po lewej stronie pod slotem pamięci jest taśma łącząca i wysuneła się.

Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Serkomp napisał:
    Do Arek_f:
    trzy diody błąd krytyczny:
    wcisnij GO:
    nastepnie:
    1)dolna mala - nie ma komunikacji silnika z formaterem
    2)gorna mala - laser
    3)duza - laser(dzialko lasera)
    4)dwie male - silnik
    5)gorna mala i duza - fuser
    6)wszystkie 3 formater
    Jesli masz jakas inna kombinacje to napisz

No dobra, a jak wszystkie 3 gasną po naciśnięciu GO?
    Pozdrawiam.