Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariva T60 - użycie klawisza Pause

04 Sie 2011 21:47 1175 4
 • Poziom 8  
  Witam
  Zakupiłem tuner jak w temacie. Myślałem, ze będę nagrywał sobie jak na magnetowidzie . I tak, na magnetowidzie jak chcę ominąć reklamę to naciskam Pause i magnetowid przestaje nagrywać. Po powtórnym Pause nagrywa dalej.
  Myślałem sobie, że tak będzie i na dekoderze, a tu klapa. W dekoderze po wciśnięciu Pause, owszem obraz zostaje zatrzymany, ale czas biegnie dalej i nagrywa w tle. Czy jest możliwość na tym tunerze uzycia Pause jak na magnetowidzie ?.
 • Poziom 35  
  Ale to nie jest wada.
  Ferguson ma zatrzymanie tylko podglądu na żywo (jak większość urządzeń cyfrowych).
  Ten typ tak ma.

  Generalnie chodzi o to że nagrywając na magnetowid i dając pausę tracisz dany fragment nagrania (czyli jak się spóźnisz z powrotem do oglądania = tego fragmentu brak).

  Ferguson po prostu zatrzymuje tylko odtwarzanie (czyli nic nie tracisz z treści).

  __________
  Wniosek:
  - w magnetowidzie musisz całą audycję śledzić (jak chcesz oglądać całą treść)
  - w fergusonie możesz dowolnie przerywać oglądanie, a i tak całą audycję obejrzysz, przewijając np niechciany fragment).

  Jest to odmiana funkcji "LIVE VIEW" ("Time Shift" zapewne opisana w instrukcji urządzenia).
  Link
 • Poziom 8  
  Dzięki za odpowiedź.
  Nie wiem, czy do końca mnie zrozumiałeś. Nie twierdzę, że to jest wada, ale tez i nie zaleta w każdym przypadku. Zależy dla kogo. Właśnie mnie o to chodzi, aby wciskając pause wyciąć fragment nagrania tak jak w magnetowidzie. A dlaczego - bo jak chcę stworzyć płytę DVD, to co mam plik obrabiać jeszcze innym programem na komputerze (?). aby powycinać reklamy, no chyba że ktos lubi filmy z reklamami. Na magnetowidzie tego problemu nie ma.
  Piszesz abym sobie przewinął na przyspieszonym, mnie cos takiego nie zadowala.
  Nagrasz komuś płytę z reklamami dołaczajac plik tekstowy, PRZEWIŃ SOBIE REKLAMY (?). Teraz chcąć pozbyć się reklam muszę tworzyć odrębne pliki, i po co taki zachód . Myślałem, że producent tunera przewidzi taki przypadek, no chyba, że jest to zrobione celowo. Myślałem, że czegoś nie potrafię ustawić. Czytałem instrukcę obsługi przed zakupem, ale nie jest napisana wyczerpująco.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  SatSed napisał:
  bo jak chcę stworzyć płytę DVD, to co mam plik obrabiać jeszcze innym programem na komputerze (?). aby powycinać reklamy.
  - to się nazywa "montaż". I tak to wygląda - nagrany materiał obrabia się później.
  Po pierwsze - sama idea tworzenia płyt DVD z filmów nadawanych w TV jest trochę dziwna. Mam nadzieje, że autor nie ma zamiary dystrybuować takich materiałów.
  Po drugie - zakładając, że kolega ma super refleks: czy jesteś pewien, że potrafisz precyzyjnie "wyciąć" w locie dany fragment? I naprawdę chce ci się przez cały film siedzieć przed TV czekając na reklamy?
  DO tego właśnie służy późniejszy montaż - można precyzyjnie wyciąć fragment - nawet ślad nie zostanie.
  Nie znam tej arivy - mam na stanie trzy dekodery umożliwiające nagrywanie i każdy potrafi obrabiać (wycinać i łączyć) nagrane materiały.
 • Poziom 8  
  Przepraszam kolego - piszesz, że nie znasz tego sprzętu, a udzielasz porad.