Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariva T60 - użycie klawisza Pause

04 Sie 2011 21:47 1175 4
  • Poziom 8  
    Witam
    Zakupiłem tuner jak w temacie. Myślałem, ze będę nagrywał sobie jak na magnetowidzie . I tak, na magnetowidzie jak chcę ominąć reklamę to naciskam Pause i magnetowid przestaje nagrywać. Po powtórnym Pause nagrywa dalej.
    Myślałem sobie, że tak będzie i na dekoderze, a tu klapa. W dekoderze po wciśnięciu Pause, owszem obraz zostaje zatrzymany, ale czas biegnie dalej i nagrywa w tle. Czy jest możliwość na tym tunerze uzycia Pause jak na magnetowidzie ?.
  • Poziom 35  
    Ale to nie jest wada.
    Ferguson ma zatrzymanie tylko podglądu na żywo (jak większość urządzeń cyfrowych).
    Ten typ tak ma.

Generalnie chodzi o to że nagrywając na magnetowid i dając pausę tracisz dany fragment nagrania (czyli jak się spóźnisz z powrotem do oglądania = tego fragmentu brak).

Ferguson po prostu zatrzymuje tylko odtwarzanie (czyli nic nie tracisz z treści).

Jest to odmiana funkcji "LIVE VIEW" ("Time Shift" zapewne opisana w instrukcji urządzenia).
    Link
  • Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedź.
    Nie wiem, czy do końca mnie zrozumiałeś. Nie twierdzę, że to jest wada, ale tez i nie zaleta w każdym przypadku. Zależy dla kogo. Właśnie mnie o to chodzi, aby wciskając pause wyciąć fragment nagrania tak jak w magnetowidzie. A dlaczego - bo jak chcę stworzyć płytę DVD, to co mam plik obrabiać jeszcze innym programem na komputerze (?). aby powycinać reklamy, no chyba że ktos lubi filmy z reklamami. Na magnetowidzie tego problemu nie ma.
    Piszesz abym sobie przewinął na przyspieszonym, mnie cos takiego nie zadowala.
    Nagrasz komuś płytę z reklamami dołaczajac plik tekstowy, PRZEWIŃ SOBIE REKLAMY (?). Teraz chcąć pozbyć się reklam muszę tworzyć odrębne pliki, i po co taki zachód . Myślałem, że producent tunera przewidzi taki przypadek, no chyba, że jest to zrobione celowo. Myślałem, że czegoś nie potrafię ustawić. Czytałem instrukcę obsługi przed zakupem, ale nie jest napisana wyczerpująco.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    SatSed napisał:
    bo jak chcę stworzyć płytę DVD, to co mam plik obrabiać jeszcze innym programem na komputerze (?). aby powycinać reklamy.
    - to się nazywa "montaż". I tak to wygląda - nagrany materiał obrabia się później.
    Po pierwsze - sama idea tworzenia płyt DVD z filmów nadawanych w TV jest trochę dziwna. Mam nadzieje, że autor nie ma zamiary dystrybuować takich materiałów.
    Po drugie - zakładając, że kolega ma super refleks: czy jesteś pewien, że potrafisz precyzyjnie "wyciąć" w locie dany fragment? I naprawdę chce ci się przez cały film siedzieć przed TV czekając na reklamy?
    DO tego właśnie służy późniejszy montaż - można precyzyjnie wyciąć fragment - nawet ślad nie zostanie.
    Nie znam tej arivy - mam na stanie trzy dekodery umożliwiające nagrywanie i każdy potrafi obrabiać (wycinać i łączyć) nagrane materiały.
  • Poziom 8  
    Przepraszam kolego - piszesz, że nie znasz tego sprzętu, a udzielasz porad.