Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z jaką skrzynią biegów kupić samochód Automatyczną czy Manualną?

mateo1b 15 Sie 2011 22:19 15851 68
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Tombou
    Poziom 14  
    manuale w podstawowych,tanich modelach raczej nie wymrą, chodzi o koszty potencjalnych napraw.Winni temu tez są producenci,bo tak naprawde z punktu widzenia techniki,to w ad 2011 jest mozliwe wyprodukowanie berdzo trwałego i bezawaryjnego automatu,tyle ze bedzie on drogi,a producenci chytrze oszczdzją na jakosci wykonania i cenie dla klienta, zeby dopłacał mozliwie mało,a to niestety powoduje pewną delikatnosc konstrukcji,wiekszą niz dla plebejskich recznych skrzyń.Niemniej oczywiste jest,ze zmiana reczna biegów jest anachronizmem,zwłaszcza ze ruch na drogach coraz wiekszy,jazda szzczególnie w sezonie,weekendy coraz mniej płynna,o jezdzie po miescie nawet szkoda wspominac,przyszłoscią jest całkowicie płynna,samoczynna zmiana,albo jej wogole brak.Na szczescie,w przyszłosci.moze juz niedługiej, doskonały pod wzgledem elastycznosci silnik Eelektryczny,ktory wogole cos takiego jak skrzynie biegów i zmiane biegów odesle do muzeum. A pomostem pomiedzy przeszłoscią a przyszłoscią
    jest dzisiaj nowoczesny automat,ktory juz daje namiastke jazdy autem elektrycznym,choc oczywiscie pewne wady poszczególnych modeli ciagle mogą byc dla niektorych kierowców irytujące,jak np.spoznione a potem zbyt gwałtowne ruszanie.Ale z punktu widzenia dzisiejszego i przyszłosciowego ruchu n drogach,automat ma raczej wiecej zalet niz wad
    ^ToM^
    Poziom 38  
    Cytat:

Rozpatrując wyprzedzanie manualem (w skrócie):
    a)widzimy wolniejszy samochód i zbliżając się do niego redukujemy bieg na taki, który pozwoli nam na wyprzedzenie
    b) włączamy kierunkowskaz
    c) wciskamy gaz i auto się rozpędza

Automat:
    a) dojeżdżamy do wolniejszego samochodu
    b) włączamy kierunkowskaz
    c) wciskamy gaz i czekamy.. ;)

Na co czekamy, bo nie rozumiem? W mojej hondzie na nic nie czekam. Wciskam gaz i wóz przyspiesza. Może jechałeś jakimś zdefektowanym pojazdem!

Dodano po 3 [minuty]:

Popieszczony napisał:
    napisał:
    Niektórymi automatami jest niewykonalne ;)

Wszystkimi jest wykonalne... Bywa jedynie, że tryby ze skrzyni sypią się po asfalcie... :D
    Dlatego napisałem, że "czasami drogo kosztuje". :D
    Widziałem na własne oczy kilku takich "miszczóf kierofnicy". :spoko:
    Zawsze zostawiali po sobie plamę oleju.

A ja widziałem mistrzów co tak uszkadzali mechaniczne skrzynie (sprzęgła). Przecież dokładnie tak samo da się uszkodzić.

Dodano po 2 [minuty]:

Tombou napisał:
    Na szczescie,w przyszłosci.moze juz niedługiej, doskonały pod wzgledem elastycznosci silnik Eelektryczny,ktory wogole cos takiego jak skrzynie biegów i zmiane biegów odesle do muzeum.

I tu się z Tobą zgodzę, bo tak samo pisałem. Ci wszyscy nieszczęśnicy stracą bezpowrotnie przyjemność z jazdy (bo ręcznej zmiany biegów już nie będzie). Może to i dobrze, bo się zmniejszy ruch na drodze :)
    MiL999
    Poziom 26  
    O tak, ja też czekam na silniki elektryczne, tzn na porządne baterie bo silniki już od dawna są dużo lepsze niż spalinowe.
    ^ToM^
    Poziom 38  
    MiL999 napisał:
    O tak, ja też czekam na silniki elektryczne, tzn na porządne baterie bo silniki już od dawna są dużo lepsze niż spalinowe.

Silniki to nie problem. Silniki już są i bez problemu można je kupić. Problemem są natomiast akumulatory o dużej gęstości energii na kg masy. Na razie to blokuje skutecznie powszechną produkcje aut elektrycznych.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    ^ToM^
    Poziom 38  
    napisał:
    ^ToM^ napisał:
    Może jechałeś jakimś zdefektowanym pojazdem!

Były to auta nowe, o przebiegach nie większych niż 5k km. I nie był to jeden pojazd a coś około 20 różnych z automatem.

I co, we wszystkich tak było? To bardzo ciekawe. 3 jakie dotychczas miałem, 2 x mondeo i raz honda nie miały takich problemów.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    ^ToM^
    Poziom 38  
    Cytat:

btw: tak z ciekawości jakie to były mondki (rocznik/silnik) i jaka honda?

mondeo heidelberg 2,0 tdci 2005r i honda jazz 1,4 2007r