Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepalający się bezpiecznik BACK-UP - Honda Civic V gen EJ2

04 Sie 2011 22:50 3319 4
 • Poziom 10  
  Witam serdecznie.

  Mam następujący problem:
  Zakładałem zamek centralny w swojej Hondzie (2 siłowniki i kierunkowskazy podłączone do centralki). Zasilanie wziąłem z podtrzymania radia, a masę ze specjalnej śrubki pod deską rozdzielczą. Po podłączeniu wszystkiego (zamka centralnego oraz radia) wysiadł bezpiecznik oznaczony jako BACK-UP (7,5A). Z tego co się orientuje jest on także odpowiedzialny za podtrzymanie dla ECU. Wymieniłem go i po ponownym podłączeniu znów się przepalił (przy włączeniu pilotem zamka). Po zmianie na 15A (nie miałem zapasowej 10-tki) wszystko chodzi, ale prewencyjnie odłączyłem to i wole się spytać kogoś kto się lepiej na tym zna. Czy jest możliwość, że po dołożeniu zamka do tego obwodu ten bezpiecznik jest po prostu za słaby?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Owszem, jest za słaby. Centralny zamek może pobierać nawet 10-12A (przez chwilę, ale jednak) Podłącz centralny pod bezpiecznik od awaryjnych i będzie spokój
 • Poziom 10  
  z tego co widzę to niestety nie ma osobnego bezpiecznika na awaryjne (chyba, że coś pominąłem). Czy w takiej sytuacji po wymianie bezpiecznika z 7,5A na np. 15A istnieje duże ryzyko, że podczas awarii sprzętu sfajczy się instalacja? Trochę mnie to martwi, a nie bardzo widzę inne wyjście.
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Osobny przewód zasilający i dopiero na nim umieszczasz bezpiecznik o wymaganej wartości. Możesz podpiąć się do zasilania kostki stacyjki. Obwód podtrzymania pamięci zostaw na odpowiednim bezpieczniku.
 • Poziom 10  
  Dzięki za pomoc. To będzie jedyne sensowne rozwiązanie. Pozdrawiam!