Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty projekt systemu CAR AUDIO ( jaki bezpiecznik, którędy przewody)

05 Sie 2011 08:16 2493 6
  • Poziom 2  
    Witam Wszystkich

szczerze powiedziawszy jestem laikiem jeśli chodzi o instalację i car audio poczytałem co nieco i mam już pewne pojęcie, ale wolałbym się skonsultować z Wami
    1. Jaki bezpiecznik powinienem zastosować podpinając wzmacniacz do akumulatora? oraz
    2. Jak najlepiej poradzić sobie z puszczeniem kabli między radiem a wzmacniaczem?
    tzn czy muszę wszystko rozbierać czy mogę podpiąć się pod kostkę i przedłużyć
    oryginalne kable, a jeśli tak to czy duże straty na mocy i jakości dźwięku poniosę?
    3. Co myślicie o tym żeby kable sieciowe czyli: + , GND- i Remote puścić lewą stroną ,a głośnikowe prawą ?

Pod spodem znajduje schemat i rysunek proszę o wyrozumiałość
    Prosty projekt systemu CAR AUDIO ( jaki bezpiecznik, którędy przewody)
  • HELUPOWER
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    1. Ja miałem 80A - tyle też Tobie wystarczy.
    2. Najlepiej dać dostosowane do tego kable (nie przedłużać) gdyż stracisz na jakości. Jeśli na niej Ci nie zależy to przedłóż bo krzywda się nikomu nie stanie ale powinno być z jednego kabla o odpowiedniej grubości - niekiedy oryginalnie głośnikowe są cieniutkie aż za bardzo.
    3. Dobry pomysł. Ale to nie jest żaden wymóg. Może być tak lub wszystkie razem.

Pozdrawiam.
  • HELUPOWER
  • Poziom 2  
    3. Dobry pomysł. Ale to nie jest żaden wymóg. Może być tak lub wszystkie razem.

wyczytałem gdzieś że w momencie kiedy puszcza się kable razem tzn głośnikowe z sieciowymi to te drugie mogą powodować zakłócenia na tych pierwszych :)
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    To prawda w car audio dla audiofila. Ja mam osobno puszczone ale kiedyś miałem obok i ja nic nie słyszałem. Ale jeśli zależy Ci na jakości to puść osobno - tyle że wnioskując po całokształcie masz chyba podobne priorytety jak ja. Przyjemny bas i czysty sopran ale nie wydurniasz się żeby to kosztowało 10000 :) Także jak nie chcesz mieć rozbierania to puść obok ale jak chcesz mieć satysfakcję to osobno.

PS Niekiedy zakłócenia może powodować nawet alternator także nie bój żaby :)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    dontmów napisał:
    To prawda w car audio dla audiofila. Ja mam osobno puszczone ale kiedyś miałem obok i ja nic nie słyszałem. Ale jeśli zależy Ci na jakości to puść osobno - tyle że wnioskując po całokształcie masz chyba podobne priorytety jak ja. Przyjemny bas i czysty sopran ale nie wydurniasz się żeby to kosztowało 10000 :) Także jak nie chcesz mieć rozbierania to puść obok ale jak chcesz mieć satysfakcję to osobno.

PS Niekiedy zakłócenia może powodować nawet alternator także nie bój żaby :)

Nie pisz takich rzeczy, jak widać, że pojęcia nie masz...

Bardzo często jest tak, że wszystko jest ok jak puścisz kable razem, ale nie rzadko zdarza się, że kabel zasilający lezący przy sygnałowych robi ogromne zakłócenia, nie chodzi tu o jakiś audiofilskich upodobaniach, po prostu zdarza się, że nie da się tego w ogóle słuchać, wszystko zależy od komponentów itp...

Co do bezpiecznika przy aku, dobiera się pod kable, nie widzę żebyś gdzieś napisał jakiej grubości zasilające chcesz zamontować, więc ciężko coś powiedzieć, osobiście dał bym minimum 16 mm2, i bezpiecznik 60 A.
  • Poziom 2  
    Cytat:

osobiście dał bym minimum 16 mm2, i bezpiecznik 60 A.

Ja myślałem o 13 mm2 sieć , i 4mm2 głośnikowe

Cytat:
    Ale jeśli zależy Ci na jakości to puść osobno - tyle że wnioskując po całokształcie masz chyba podobne priorytety jak ja. Przyjemny bas i czysty sopran ale nie wydurniasz się żeby to kosztowało 10000

dokładnie , chcę czystego dźwięku , by z przyjemnością posłuchać dobrej muzyki; szyby wołał bym mieć całe ;)
    aha jeszcze jedno

chodzi mi o połączenie Radio ---> Wzmacniacz (kable z sygnałem ) można to jakoś inaczej rozwiązać ) głośników jest 4 wiec i sporo przeciągania przewodów
  • Pomocny post
    Moderator CarAudio
    Polecam poczytać forum i FAQ Nazara (okolice strony 19 ) .