Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon Panasonic KX-TGA711SX - słuchawka - zalany

Orange69 05 Sie 2011 08:44 9058 6
    Orange69
    Poziom 2  
    Witam,
    Mam problem ze słuchawką telefonu stacjonarnego Panasonic typ. KX-TGA711SX. Otóż moje dziecko, stwierdziło że telefon jest brudny i włożyło słuchawkę do pralki jak moja żona nic nie widziała. Następnie trzeba było coś nie coś wyprać no i tel też się wyprał :) Jak go wyciągnąłem, od razy wyłączyłem. Leżał cały dzień na słońcu, suszyłem go suszarką. Następnie wieczorem włączyłem go, i działa ale... ale nie wszystko. Działa ekran, można z niego wykonywać połączenia itd. nie działa tylko mikrofon. Jak się wykona połączenie odbiorce słuchać ale on mnie już nie. Wie ktoś co i gdzie mogło się stać??
  • TermopastyTermopasty
    krzych1-b
    Poziom 21  
    Jeżeli doprawiłeś go jeszcze gorącym powietrzem,to do widzenia.Zapewne masz uszkodzony mikrofon ( wersja optymistyczna) i pewnie któryś z filtrów padł
    Moa rada jest taka , że jak masz choć trochę pojęcia o elektronice to schemat do ręki , miernik i sprawdzać po kolei .A jeśli nie , to tylko serwis .
    Możesz jeszcze w ramach amatorstwa zakupić szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem i isopropanol -rozbierz telefon ,lupę w oko i delikatnie oczyścić, przemyć i na koniec przedmuchać sprężonym powietrzem całą elektronikę.
    Naprawiałem w podobny sposób , troszkę starsze modele po zalaniu.
    Powodzenia.
  • TermopastyTermopasty
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne
    Na początek, może mikrofon wymień....
    Orange69
    Poziom 2  
    Tzn. Nie miałem go suszyć?? Zawsze myślałem że trzeba wysuszyć po zalaniu. Jestem inżynierem budownictwa a do elektryki mi daleko więc posłucham rady kolegi z tym isopropynolem i spróbuje szczoteczką. Chyba że jeszcze może ktoś ma jaką radę dla amatora??Wiecie ile może to kosztować naprawa w serwisie, jest to drobna naprawa czy raczej dłuższa historia?? Pozdrawiam i dziękuje za pomoc
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne
    Po zalaniu wodą, to się telefon zalewa spirytusem, bo on się z wodą łączy i wtedy łatwiej odparowuje.
    Jak woda była dłużej, i pod napięciem, to istnieje szansa elektrolizy na ścieżkach.
    Może jednak tylko mikrofon padł.
    krzych1-b
    Poziom 21  
    Spirytus to do gardła :D a alkohol izopropylowy to przecież prawie czysty spirytus ,tylko nie można go używać wewnętrznie.Ale każdy pomysł jest dobry ,popieram Tracera2.
    oscar2000
    Poziom 33  
    Z doświadczenia ten telefon nie podziała z byt długo ... co innego włożenie do wody i wyciągnięcie a co innego pranie go w pralce ... niestety musisz pomyśleć nad nowym i nie spodziewaj się cudu z istniejącej słuchawki , takie są realia niestety .