Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MS Access i VBasic: jak?

23 Lis 2004 11:33 1062 3
 • Poziom 17  
  Witam. Jestem w tym zielony, nigdy nieużywałem accesa a Visual Basic wogule nieprzypomina Qbasic'a :P. potrzebuje napisać makro lub stworzyć przycisk, który:
  - będzie uruchamiać aplikacje (aplikacja zapisze plik na dysk)
  - wstawi odpowiednie dane z pliku do bazy w odpowiednie miejsca, np. Imie, Nazwisko, Adres itd.

  Jeżeli ktoś miał z tym do czynienia i wie co sie z tym robi, prosze o pomoc.
  Z góry dziękuje.
 • Spec od komputerów
  Trochę mało szczegółów napisałeś (jaki Access, jaka aplikacja, z jakiego pliku mają być wczytane dane itp.).
  W Access 2003 aby stworzyć przycisk na formularzu wybierasz z przybornika wstaw przycisk, uruchomi się kreator wybierasz Aplikacja->uruchom aplikację, wpisujesz nazwę (ze ścieżką) i to właściwie wszystko.
  Możesz też stworzyć makro, które będzie uruchamiało daną aplikację a potem przypisać to makro do przycisku.
  Co do wczytywania danych to ważne skąd mają być wczytaje dane (format pliku), dokąd (do jakiej tabeli) i na jakich zasadach (nadpisywanie takich samych rekordów, dopisanie danych na koniec tabeli itp.). Tutaj również można stworzyć makro wykorzystując polecenie Transportuj... a później przypisać to makro do przycisku.
  To tak w dużym skrócie, w większości przypadków (prostych) nie trzeba korzystać z VB wystarczą makra.
 • Poziom 17  
  Więc wygląda to tak... Access jest chyba (głowy niedam bo mam jedną) 2003, dane są tekstowe, moge je dowolnie sformatować w tym pliku ponieważ to ja (moja aplikacja) go tworze. Co do przycisku to ja go potrafie stworzyć tylko niepotrafie go zaprogramować żeby cokolwiek robił, niemówiąc już o robieniu tego co ja chce :(. Potrzebuje stworzyć przycisk, który będzie z pliku w dowolny sposub skonstrułowanego pobierał dane osobowe i wstawiał je jako nowy wpis lub odszukiwał jeżeli takie już istnieją w bazie (kolejność nieważna :silly: ważne żeby działało). Jak tylko przyniose tą baze do domu to podam więcej szczegułów (co niezmienia aktu że będziecie o nie musieli zapytać) a jak narazie prosił bym o przykłady importowania z pliku na przykłądowej bazie "zażądzanie kontaktami" lub podobnej.
 • Spec od komputerów
  Dobrze by było abyś umieścił bazę na forum (spakowaną) i napisał co chcesz w niej zrobić. Oczywiście dane powinieneś usunąć i wpisać przykładowe.
  Tutaj masz stronkę z podstawami Accessa http://access.centrumstudenta.net/