Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 który licznik z FIS do 95r?

Xsystoff 05 Sie 2011 11:44 3815 2
  • #1 05 Sie 2011 11:44
    Xsystoff
    Poziom 2  

Mam A4 B5 z maja 95 z silnikiem benzynowym i zwyklym licznikiem VDO o numerze 8D0919033C. Chciałem zamontować licznik z FIS więc kupiłem manetkę przedliftową do sedana oraz licznik VDO 8D0919033F z początku 96r. Całość zostałą podpięta i wszystkie wskaźniki oprócz temp. oleju działają (nie ma czujnika), natomiast FIS pokazuje poprawnie tylko stację radiową. Spalanie, średnia prędkość czy temperatura są pokazywane błędnie. Temperatura jest zaniżona o około 20*C, natomiast spalanie cały czas wynosi 51l/100km. Dodatkowo cały czas świeci się kontrolka airbag, czego na starym liczniku nie było. Jak się okazało do połowy 95 roku audi montowało sterownik silnika motoroli i właśnie przez to nowszy o kilka miesięcy licznik pokazuje takie cuda. Mam dwa pytania, pierwsze jest takie, jaki powinien być poprawny licznik z początku 95 roku z FISem do benzynowego silnika (jaki jest jego numer), oraz czy wgranie samego wsadu z poprawnego licznika do tego co mam obecnie rozwiąże sprawę?

0 2
  • #2 06 Sie 2011 11:16
    syncmaster88
    Poziom 9  

napewno zmiana wsadu pomoze ale powinienes zobaczyc jakie masz kodowanie w starym liczniku ( jak wejdziesz w vagu- czy z czego tam korzystasz) soft coding bedzie nr ( np. 00001) powinienes znalezc odpowiedni do swojego licznika bo jesli masz zle zakodowane to zmiana wsadu nie pomoze i bedize rozne rzeczy pokazywal ale nie to co trzeba.

Ja dzialam mocno na forum golfa i jest tam spec od takich spraw, proponowalbym ci zarejestrowac sie na forum vwgolf.pl i uderzyc do uzytkownika grg474 http://forum.vwgolf.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=111634 bo nie wiem czy sam temat ogarniesz

0
  • #3 07 Sie 2011 07:34
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Przepisz kodowanie ze starego licznika!
    Jakie błędy pokazuje VAG w sterowniku ABS i licznika?
    Wsad będzie pasował o ile licznik będzie tego samego producenta.
    Numery liczników które podałeś są identyczne dla UK NSI i VDO.
    W ETCE niestety nie ma nr. tych liczników.
    Oba liczniki były montowane od 95r.

0
  Szukaj w 5mln produktów