Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips DSX 6010/91D zmiana softu i połączenie z komputerem

05 Aug 2011 14:22 8578 11
  • Level 7  
    Muszę zmienić softa w tym dekoderze, żeby ruszyła mi telewizja na kartę. Wiem już, że musi to być sofcik 8.03 albo 8.10. Tylko nie mogę ich znaleźć. Ściągnąłem sobie jakiś DSX Flasher 0.5v nie wiem czy się nadaje? Jakbyście mogli podrzucić tutaj jeszcze jakąś obsługę tego programu to byłoby milutko. Aha i jeszcze jedno pytanko. Czym połączyć dekoder z komputerem? Oczywiście w ramach zmiany soft. Dziękuje za wszelką pomoc.

@
    Wiem, że było takich tematów sporo ale żaden mnie nigdzie nie doprowadził. Dlatego lepiej jakby wszystko od początku do końca mogłoby być zawarte tutaj.

@Poprawka

Soft i program już znalazłem, więc to możemy sobie oszczędzić. Pozostaje tylko kwestia połączenia dekodera z komputerem.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 20  
    Dla tunera 6010 używamy kabla typu męsko-żeński (przedłużacz myszki COM) ale uwaga musi być w pełni obsadzony, omijamy pojawiające się czasami w handlu kable czterożyłowe.
  • Level 7  
    Ok to już wszystko wiem. Pozostaje kwestia wgrania samego softu. Wystarczy, że podłącze dekoder z komputerem dam połącz w Multiloaderze, wczytam softa z dysku zaaplikuje mu go i po sprawie?
  • Level 20  
    Tuner wyłączony z sieci. Wciskamy "połącz" w Multiloaderze i dopiero podłączamy tuner do sieci. Wybieramy odpowiedni soft i listę z kanałami TNK. Gdy tuner jest gotowy do komunikacji, wciskamy "zapisz wybrane". Gdy lista zadań zostanie poprawnie wykonana dajemy"rozłącz".
    Aktywowana karta TNK do tunera, włączamy kanał TVN. Jeśli nie świeci, robimy na tym kanale wachlarz kartą (wyjąć i włożyć kartę do slotu tunera) Po chwili powinno zaświecić. Jeśli nie, odłączyć na chwilę tuner od prądu i po ponownym podłączeiu w/w procedurę powtórzyć.
  • Level 11  
    Witam.

Mam podobny problem dostałem w spadku podobny tuner z kablem Philips 3010. Chciał bym na min uruchomić również TNK.
    Rozumiem że jak kupie sobie kartę TNK zastosuje się do procedury opisanej powyżej to wszystko zadziała ?
    A jeżeli dodam że chciał bym odbierać TNK ale z "pominięciem abonamentu" to co należało by zrobić ?

Bardzo proszę może o link do softu który mam wgrać i listę kanałów do TNK.
    Z góry dziękuje za pomoc bo nie jestem za bardzo oblatany w tym temacie.
  • Level 20  
    Na Philipsie 3010 procedura taka sama. Potrzebny jest inny rodzaj kabla niż do 6010 i odpowiedni soft do 3010.
    Z "pominięciem abonamentu" to się nie da...
    Opisy, softy, listy są na stronkach: sat-elita, czy DVHK & Laki
  • Level 13  
    Potrzebujecie dsxmultiloader v8042 , sam ściąga sobie softy i wszystkie inne dodatki.
  • Level 7  
    Gdzie można znaleźć listę kanałów tnk oczywiście taką do wgrania do mojego dekodera. Jest w ogóle coś takiego potrzebne? Czy wystarczy sam sofcik?

Dobra do wszystkiego doszedłem. Temat uważam za umiarkowanie wyczerpany.
  • Level 13  
    Właśnie dsxmuliloader v8042 ściąga sobie też listę kanałów i nie tylko ....
  • Level 13  
    SILVER-BB a jak chcę zmienić soft z TNK na C+ (tuner potrzebuję do splitera) to co mam zaznaczyć w tym DSXMultiloaderze, żeby pobrał to co mi potrzeba? Chyba, że ten soft który on pobiera to jakiś uniwersalny :)
  • Level 13  
    Jest w ustawieniach (w którejś z zakładek ) opcja zassania oprogramowania C+ ( na samym dole ), ustaw ją i wszystko przebiegnie automatycznie.
    Ten soft ma symbol 5.02 sprawdź tylko czy masz wersję dekodera z flashem 2 czy 4 MB
    Co do splitterów to wiem że czasem w tych dekoderkach były czasami czytniki z blockerami. Choć jeśli czyta oryginalne karty to i ze splitterem powinien śmigać.
  • Level 13  
    Sprawa rozwiązana- dzięki. Soft zmieniony na 5.02 i C+ odbiera. Ze spliterem tez nie ma zadnych problemów.