Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nauka programowania sterowników PLC.

sebol__14 05 Sie 2011 17:07 7524 3
  • Poziom 11  
    Cześć Wam,
    szukałem w internecie ale niczego konkretnego nie mogłem znaleźć na temat nauki programowania PLC. Chodzi mi o sterowniki Siemensa. Czy ktoś mógłby doradzić jakiś dobry emulator i materiały do niego? Byłbym wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • SterControl
  • SterControl
  • Poziom 11  
    Mam dostęp do PLCSim ale kompletnie nie mogę się połapać o co w tym chodzi. Dlatego poszukuję jakichś materiałów do tego. Jestem po I roku Automatyki i Robotyki i pomyślałem, że dobrze byłoby mieć jakieś podstawy w programowaniu sterowników. Widziałem już ten topic, którego link przesłałeś ale nie ma tam żadnych materiałów.
  • Poziom 23  
    No i dobrze że powiedziałeś konkretnie czego potrzebujesz. Wg. mnie może i PLCSim jest profesjonalny ale bardzo uciążliwy o obsłudze. Ja radziłbym spróbować od czegoś prostszego. Na przykład multiplatformowy Classic Ladder dosyć prosty o obsłudze : http://membres.multimania.fr/mavati/classicladder/
    Drugi dobry symulator to program a nawie PLC_Samouczek który jest w załączniku. Dużo rzeczy można się nauczyć może trochę trudniej symulować dany problem.
    Chyba ze szukasz samych materiałów dotyczących PLC i LD?
    W drugim załączniku dokumentacja do PLCSim.