Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane I 1.9D ustawianie pompy

05 Sie 2011 17:08 8297 9
  • Poziom 8  
    Witam
    Samochód uległ poważnej awarii ponieważ pęknął pasek rozrządu.
    Samochód jest już zrobiony lecz posiadam problem z pompą paliwową.
    Już kiedyś ktoś musiał przy niej coś robić bo są pozaznaczane punkty nieorginalnie czyli ktoś już sie nią bawił.

Pompa wtryskowa BOSHA

Potrzebuje pomocy... przy ustawieniu orginalnym silnik chodzi ładnie lecz strasznie kopci.... jak ustawie ją tak jak ktoś pozaznaczał punkty to nie kopci lecz silnik chałasuje głośniej niż przed naprawą.

Czy ktoś wie jak można ustawić taką pompę wtryskową bez mierników. Może macie jakieś złote pomysły??

Dziekuje za pomoc.
  • Poziom 19  
    Nie da się ustawić pomiędzy ? kopcenie za późno ,głośna praca za wcześnie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wtryski trzeba zrobić, potem da się ładnie ustawić.
  • Poziom 8  
    No wlasnie nie da sie ustawic pomiedzy ponieważ różnica wynosi tylko 1 ząmbek na kole.... chyba że da sie jakos okręcić samą pompka??

Czy to na pewno wina wtrysków bo nie wiem czy warto bawić się w koszty??
  • Poziom 19  
    Dokładnie chodzi o regulację pompą , a nie przestawianie o ząbek na kole! Jak było ok. przed awarią to tak nagle nie mogły paść wtryski. Trzeba spróbować ustawić kompromis. Regulacja pompą w dieslu: minimalne przekręcenie ma już duży wpływ, a skakanie o ząb to b.dużo !
    POwodzenia.
  • Poziom 16  
    jaki to rocznik ja mialem taki problem okazalo sie ze wystarczylo przestawic kolo rozrzadu na walku w glowicy bo jest na fasolkach
  • Poziom 19  
    Co to znaczy" na fasolkach" ? jak byś wyjaśnił.
  • Poziom 16  
    na kole sa otwory powiekszone wzgledem dlugosci i mozna przestawiac kolo wzgledem walka czyli luzujemy sruby mocujace kolo do walka i obracamy kolem w lewo lub w prawo a walek pozostaje nadal w tym samym miejscu
  • Poziom 19  
    Aha już wiem, dzięki. Ale ustawianie samego zapłonu powinno być na pompie. Chyba , że ma źle zgrany wał z wałkiem rozrządu ?
  • Poziom 8  
    Witam
    Przestawiłem pompę o 1 ząmbek i pomoglo..... nie wiem po co kolega pisal że trzeba zrobić wtryski...... teraz chodzi elegancko
    Dziekuje za pomoc