Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zwiększyć zasięg krótkofalówki?

05 Sie 2011 17:30 9554 11
  • Poziom 7  
    Witam. Mam pytanie chciałbym zwiększyć zasięg krótkofalówki . Czy jest to możliwe, a jeżeli tak proszę o podpowiedź?
  • Poziom 28  
    Odpowiedź brzmi tak i nie.
    1. Jaka to "krótkofalówka" - wróżka ma wychodne więc może autor poda model
    2. Niektóre radiotelefony można stroić - ale nie wszystkie.
    3. Można wydłużyc antenę - będzie lepszy odbiór ale niekoniecznie lepsze nadawanie.
    4. Jeśli jest taka możliwość warto spróbować zwiększyć czułość - będzie lepszy odbiór (ale także zakłóceń)
    5. Moc nadawania raczej rzadko udaje się zwiększyć w na tyle użytecznym zakresie aby to poprawiło zasięg radia szczególnie przy słabej antenie.
  • Poziom 25  
    można jeszcze poprawić (nie we wszystkich PMR-kach) głębokość modulacji - to też czasem pomaga

Moderowany przez c2h5oh:

Post był raportowany:

"Głębokość modulacji FM?"

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli to PMR- można zwiększyć zasięg poprzez wymianę anteny na antenę o większym zysku np. 1/4 fali. Tylko to już widoczne zmiany, ale dające pozytywne efekty. Sprawdzone.

PS.
    Jeśli to faktycznie PMR długość antenki powinna wynosić 168,144mm. Wyliczone do środka pasma czyli 4 kanał (446,04375MHz).
  • Poziom 31  
    Jeśli to PMR to NIE WOLNO modyfikować anteny.
  • Poziom 14  
    rdt napisał:
    można jeszcze poprawić (nie we wszystkich PMR-kach) głębokość modulacji - to też czasem pomaga
    Tak z ciekawości- jak to zrobić dla PMR w paśmie 70cm też chciałbym!!
  • Poziom 7  
    Przepraszam gdyż nie podałem modelu jest to PMR MaxCom WT240 Proffesional . Nie wiem ale cz gdywym antenę od krótkofalówki obwiną drutem miedzianym taki cienkim i od tego odprowadził kabelek , czy dało by to coś ?
  • Poziom 14  
    Kabelek oprowadzisz do czego i jaki? Daj sobie spokój z powiększeniem zasięgu jeśli chcesz mieć sprawne radio a nie atrapę! Uwierz mi że jest to najlepsza rada jaką dostałeś, warta ceny samego trx-a lub jego ew. naprawy!!!!!!
  • Poziom 25  
    sp1loi napisał:
    rdt napisał:
    Tak z ciekawości- jak to zrobić dla PMR w paśmie 70cm też chciałbym!!

Nie mam pojęcia - po dalszą lekturę mogę odesłać do bardziej specjalistycznego forum jak to zrobić dla 446 Mhz - http://pmr446.info/viewtopic.php?t=126
    Stąd też wziąłem informacje o zwiększeniu głębokości modulacji.
    Jeśli kolega uważa ze to błąd to oczywiście się poprawię.
  • Poziom 31  
    rdt zanim coś jeszcze napiszesz zapoznaj się z definicją PMR i rodzajem modulacji jaką się tam stosuje, bo jak widzisz wychodzą bzdety.
    "Dewiacja" kolego...
  • Poziom 25  
    Ha trudno nikto nie je nieomylny - trudno mój błąd
  • Uczeń
    Najlepiej przez wzmacniacz wizyjny i antenę krótkofalówki...

Regulamin pkt 3.1.19 . [SP5ANJ]