Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dopasowanie pilota do alarmu

rulez111 05 Aug 2011 17:48 9166 13
    rulez111
    Level 11  
    Witam.
    Posiadam w samochodzie centralkę alarmową niewiadomej firmy i modelu ogólnie widać że jest to jakiś dołożony alarm którego nie było fabrycznie.
    Niestety nie posiadam żadnego pilota do niego.
    Czy jest możliwość jego dokupienia i wprogramowania?
    Po rozebraniu centralki widzę mikro kontroler sterujący PIC16F628-04/P oraz moduł radiowy RR3 433.92
    Czy na podstawie tych układów idzie określić jakie piloty będą współpracować z tą centralką alarmową?
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Na podstawie tych informacji nie ma możliwości określenia jaka to centrala.
    Zamieść dobrej jakości zdjęcia obudowy centralki, jej wnętrza, pinów w złączu.
    Czy samochód posiada fabrycznego pilota do centralnego zamka?
    W jakim modelu / roczniku samochodu został zamontowany ten system?
    Jaki model syrenki został użyty przez instalatora?
    Czy zostały zamontowane dodatkowe czujniki / jakie?
    rdt
    Level 25  
    a czy po rozebraniu masz jakiś microswitch? może jakiś symbol na laminacie? na razie możesz określić częstotliwość na której powinien pracować pilot
    Ture11
    Level 38  
    Zawsze możesz rozgryźć schemat autoalarmu i przeprogramować PIC'a :-), pilot na pewno na 433 MHz, prawdopodobnie kod zmienny dynamicznie, czy jakoś tak... Być może jest to jakaś samoróbka :-) Czy to jedyny układ widoczny w centralce? Może jakiś CD145028? Pilota potrzebujesz by był alarm, czy żeby samochód zaczął jeździć?
    rulez111
    Level 11  
    A więc tak:
    -Samochód posiada fabryczny centralny zamek sterowany tylko z kluczyka, a przez moduł alarmowy zorganizowane było sterowanie z pilota alarmu.
    -Mowa o samochodzie Honda Civic 96r 1.4i
    -Dodatkowo podłączony został tylko czujnik wstrząsowy
    -Syrenka jest zamontowana taka najzwyklejsza na 12V DC z modulacją.

Poniżej przedstawiam fotki centralki alarmowej:
    Dopasowanie pilota do alarmu Dopasowanie pilota do alarmu Dopasowanie pilota do alarmu Dopasowanie pilota do alarmu Dopasowanie pilota do alarmu Dopasowanie pilota do alarmu Dopasowanie pilota do alarmu

Odp do Ture11:
    Pilota potrzebuje tylko do wł/wył alarmu.
    Oprócz PICa nie ma więcej żadnego układu scalonego.
    Tak na płytce znajduje się microswitch poza tym nie ma żadnego opisu co do symbolu lub modelu centralki.
    Ture11
    Level 38  
    No ok, krótko mówiąc, wszystko, co dekoduje kod pilota i go rozpoznaje, a także wyciąga go ze śmieci w eterze, znajduje się w PIC'u. To oznacza także, że w procesorze jest zapisany unikatowy kod pilota, być może stały. Poleciłbym wymienić alarm na coś bardziej typowego, bo to mi wygląda na jakiś niekomercyjny produkt, samoróbę. Jest szansa, że przycisk microswitch służy do programowania nowego pilota, ale itak nic nie wiemy o nim, więc może to być zarówno pilot zmiennokodowy, stałokodowy jak i po prostu pilot z drugim procesorem PIC. Microswitch może służyć także do resetu centralki czy programowego rozbrojenia serwisowego. Może umiesz programować mikroprocesory serii PIC? Myślę, że byłoby to ciekawe wyzwanie wywalić oryginalnego proca i podstawić swojego, do tego program, który symulowałby dekoder MC145028, a w pilocie koder MC145026. Ewentualnie zrobić samemu pilota na bazie mikroprocesora i wymienić scalak w odbiorniku na swój. Tak czy inaczej, jesli nie umiesz programować, raczej nic nie zrobisz z centralką, bo gdyby było tak łatwo, to by złodzieje kąpali się w złocie (a tak politycy się kąpią :-/ )
    Pozdrawiam.
    rulez111
    Level 11  
    Faktycznie alarm wygląda na model Fighter 4
    Choć dziś już pewnie nie produkowany... ale podobny do niego Inferno tylko widać że nowsze wykonanie.

Tak więc jeśli chodzi o pilota do niego to można użyć obojętnie jakiego z kodowaniem KEELOQ ?
    Np. pilot nerka lub PO49, PO59 z oferty firmy AMT ?
    http://www.amt-alarmy.pl/index.php?g=160
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Wszystkie piloty AMT powinne pasować do:
    Super Forteca
    Forteca V24
    Bastion
    Infero
    Procedura programowania dla tych central alarmów jest taka sama.
    Aby doprogramować pilota należy :
    1. rozkręcić obudowę centrali
    2. nacisnąc i puścic przycisk znajdujacy sie na płycie w centralce
    3. Dwa razy nacinąc ten sam przycisk w pilocie, który zamierzamy
    doprogramować.

Centrale przechowują maksymanie 4 sztuki pilota

Aby usunąć wszystkie piloty z pamięci centrali nalezy:
    1. rozkręcić obudowę centrali
    2. nacisnąc przez 10 sekund i puscić przycisk znajdujacy sie na płycie
    w centralce
    kyrzak
    Level 10  
    A jaki pilot bedzie pasował do alarmu POLAR WOLF PW-340 ?
    kyrzak
    Level 10  
    A czy może orientujesz się czy a jeśli tak to gdzie można zakupić oryginalnego pilota ? Przeszukałem internet ale chyba za słabo bo nic nie znalazłem.
    kyrzak
    Level 10  
    CameR wrote:
    To litewski wynalazek.
    W Polsce nie ma dystrybutora, przynajmniej ja nie znam.

Dziękuje za pomoc napisałem e-mail prawdopodobnie do producenta (ciężko z językiem rosyjskim u mnie), jeśli nic nie odpisze to w razie awarii jedynego pilota pozostaje mi wymiana całej centralki o ile dobrze rozumiem.