Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PC5560A412 kod dodatkowe płukanie/ cała sie rusza

anula82 05 Sie 2011 17:50 2741 4
  • #1 05 Sie 2011 17:50
    anula82
    Poziom 2  

Witam, Mam 5 letnią pralkę Amica. Załączył mi się kod dodatkowe płukanie ( przeczytałam na forum co może być przyczyną) postała pare dni i sprubowałam ją znowu załączyć - zaczeła prać. Mineło z 30 min. i zaczeła dziwnie stukać choćby haczyła o coś przy obrocie. podczas odpływu wody i związanym z tym obrotami zaczeła cała się ruszać(cała chodzić )Czy mogła krzywo stać ? albo co może być tego przyczyną. czy ktoś miał taki problem?
    z góry dziękuję za pomoc lub jakieś podpowiedzi:-) boje się jej załączyć żeby sie nie popsuła bardziej-hmm

Pralka PCT5570A412 (poprawnie)

0 4
  • #2 05 Sie 2011 19:23
    luna
    Poziom 22  

Prawdopodobnie urwało się jedno ramię krzyżaka bębna i pod obcoążeniem bęben obciera o płaszcz zbiornika .Krzyżak bębna idzie wymienić ,jest dostępny .
    Istnieje jeszcze jedna możliwość, iż dostało się coś między bęben a zbiornik.

0
  • #3 05 Sie 2011 19:33
    Gobro
    Poziom 28  

Takie objawy bywają też gdy się uszkodzi amortyzator.Trzeba sprawdzić czy nie jest zdeformowany fartuch gumowy.

0
  • #4 12 Sie 2011 09:59
    anula82
    Poziom 2  

Witam,
    postanowiłam ją włączyć i sprawdzić ponownie okazało się że ona pobierze wodę raz obruci bębnem (mocno) i stanie na chwilę , znowu mocno obruci bębnem i załacza się kod.
    gdzieś czytałam na forum o takiej sytuacji, pozostaje mi serwis:-).

0
  • #5 12 Sie 2011 12:56
    zhudomel
    Specjalista AGD

anula82 napisał:
    Załączył mi się kod dodatkowe płukanie

Ten kod wskazuje na problem z układem napędowym (silnik i jego sterowanie), tu jest na ten temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...amica+pc&sid=aa1f318bac608c8927996f7150b385a3
    anula82 napisał:
    zaczeła dziwnie stukać choćby haczyła o coś przy obrocie. podczas odpływu wody i związanym z tym obrotami zaczeła cała się ruszać(cała chodzić )

To jest normalna reakcja załadowanej pralki przy startowaniu od razu na pełne obroty (a to występuje u ciebie) z pominięciem procesu rozkładania prania.

0