Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Które z tych procesów mogę wyłączyć

pike123 05 Aug 2011 18:21 1673 16
phoenixcontact
 • #1
  pike123
  Level 9  
  Witam , mam wielkie pytanie które z poniższych procesów mogę wyłączyć , za odpowiedź Dziękuję . Pozdrawiam

  Które z tych procesów mogę wyłączyć Które z tych procesów mogę wyłączyć
 • phoenixcontact
 • #2
  jankol-el
  Level 20  
  W jakim celu chcesz wyłączać procesy?
 • #3
  pike123
  Level 9  
  w Celu szybszego reagowania komputera tzn ; zeby szybciej chodził itp ;)
 • phoenixcontact
 • #5
  jankol-el
  Level 20  
  Wyłącz GoogleCrashhand, poza tym nie masz nic tak bardzo zasobożernego i przy tym nieistotnego. Używasz CCleanera tam możesz wyłączyć, albo "msconfig" w systemie.
  Raczej nie będzie to zbyt odczuwalne. Zapytam jeszcze, czy wydajność zmniejszyła się, czy jest "od zawsze" tak jak obecnie? Jeśli od jakiegoś czasu tak się dzieje to przeskanuj go antywirusem, podaj konfiguracje sprzętową.
 • #6
  pike123
  Level 9  
  Własnie o to chodzi że wydajność zmniejszyła się , tzn te gry co kiedyś bardzo fajnie śmigały teraz nie ma szans zawsze się tną :( a Konfiguracja sprzętowa to :

  Typ procesora Intel Celeron D, 2800 MHz (14 x 200)
  Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8I915G-MF (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394)
  1,5 GB ram DDR1
  Karta wideo NVIDIA GeForce PCX 5300 (128 MB)
 • #7
  beo
  Level 36  
  Zapoznaj się z artykułem, którego link Ci podałem. Trochę Ci to wyjasni, i nieco przyspieszy system. Poza tym, napisz jak dokładnie objawia się to spowolnienie.
 • #8
  pike123
  Level 9  
  Tak jak pisałem wyżej wszystkie gry które mi się nie cięły zaczęły się tnąć ;/
 • #9
  beo
  Level 36  
  Może więc warto zwrócić uwagę na temperatury, gpu,cpu? Jaki posiadasz zasilacz?
 • #10
  pike123
  Level 9  
  A jak sprawdzić jaki mam zasilacz bo jestem w tym kompletnie zielony

  Procesor 53 °C (127 °F) To dużo ?
 • #11
  jankol-el
  Level 20  
  Odkręć lewą pokrywę patrząc od frontu. Jak spojrzysz do środka to w górnym lewym rogu masz zasilacz, odczytaj z etykiety markę i model. Sprawdź temperatury, odkurz go, poczytaj o tych prostych i podstawowych zabiegach. Dużo tego tutaj. :) Być może to jednak kwestia oprogramowania, wirusa itp.
 • #12
  beo
  Level 36  
  Średnio. Ale podczas gry jego temperatura może znacznie wzrosnąć. Domyslam się, że od dawna pasta na cpu, ani gpu nie była zmieniana, więc profilaktycznie wypadało by to uczynić, wraz z prewencyjną konserwacją w postaci czyszczenia wszystkich podzespołów. Otwórz obudowę, i zerknij na naklejkę zasilacza.
 • #13
  pike123
  Level 9  
  Model - ATX 300 PNF

  AC INPUT : 220 - 240 V 4A 50 Hz
  DC Output 300 W

  A pasta jaka pasta nigdy nie była zmieniana chyba ;/
 • #14
  beo
  Level 36  
  A więc kolego, zasilacz najlepiej było by zmienić. Wcześniej pomierz jego napięcia miernikiem byś miał jasny obraz sytuacji. Kup pastę termo przewodzącą i zmień ją, przynajmniej na procesorze. O tych działaniach, znajdziesz wszystko na forum, korzystając z opcji szukaj. Np - zmiana pasty etc. Wzrost temperatur, słaba wydajność zasilacza, to najczęstsze powody kłopotów.
 • #15
  Piterixos
  Level 27  
  Cholercia, on się tylko pytał jakie procesy może wyłączyć w menadżerze zadań, a tu dostaje rady typu wymiana zasilacza, mierzenie napięcia miernikiem, kupno pasty termoprzewodzącej...nie wiem co to ma wspólnego z tematem...
 • #16
  beo
  Level 36  
  Kolega zaniepokoił się spadkiem wydajności swego sprzętu, i wyszło tak jakoś samo z siebie, co może być tego przyczyną. Stosując zasadę, odpowiadamy dokładnie na tytuł tematu, forum nabrało by nieco większych rozmiarów. Przepraszam za OT.
 • #17
  jankol-el
  Level 20  
  OT wynika z tego, że Kolega ma problem z wydajnością sprzętowo-systemową. Ma jakieś przypuszczenia, a my pomagamy mu w rozwikłaniu tego problemu. Jeśli skarży się na spadek wydajności, przypuszcza że to jakieś problemy związane z procesami, które jednak nie wyglądają na zasobożerne, radzimy mu sprawdzić dalej. Zasilacz nie jest markowy, wręcz jest niewskazany. Pasta mogłaby zaliczać się (tu nasze przypuszczenia) do zużytych. Jeśli jest możliwość, aby założyciel tematu sprawdził napięcia na zasilaniu, czy też temperaturę nic złego tym nie spowoduje, a nawet może dostrzec potencjalne zagrożenie, lub wprawić się na przyszłość, a jeszcze do tego profilaktyka w ewentualnych usterkach w przyszłości. Do niczego nie zmuszamy, a już tym bardziej złego, prawda? Jeśli nie jest tu problemem wirus, bądź jakakolwiek infekcja, czy błędne działanie systemu to poszukamy w sprzęcie, bo nie bierzemy żadnych domniemań z kosmosu tylko z najczęściej występujących przypadków. W każdym bądź razie źle nie radzimy. Pozdrawiam! :)