Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie do serwisantów drukarek (pod kątem samej pracy)

rafmik 05 Sie 2011 20:32 1612 2
  • #1 05 Sie 2011 20:32
    rafmik
    Poziom 10  

Hej

Pytanie do osób zajmujących się na co dzień serwisowaniem drukarek atramentowych i laserowych.

Pracuję w dużej firmie, zajmującej się sprzedażą materiałów do drukarek (tonery, tusze, papier).
    Dla Naszych klientów świadczymy usługi serwisowe (naprawy drukarek), realizowane jest to przez centralny serwis (czyli klient nie ma drukarki ok 2 tygodni, my musimy ją od klienta zabrać, zapakować i wysłać do naszego serwisu).

Ponieważ większość tego typu serwisów polega na czyszczeniu zbiornika resztkowego (atramenty), wymiana układu poboru papieru, pieca, utrwalania, czyszczenie drukarki (zwłaszcza HP CLJ 1600/2600 - wiemy dlaczego).
    Z tego względu szef zaproponował mi kilkudniowe szkolenie w serwisie centralnym, tak aby te proste rzeczy robić na miejscu "z dnia na dzień".

I tutaj pytania do osób pracujących w serwisach drukarek :)

Wg waszego doświadczenia; czy osoba nie serwisująca nigdy drukarek (ale ogólnie składająca bez problemu PC, robiącą we własnym zakresie proste okablowanie) jest w stanie w ciągu 3-5 dni nauczyć się w/w czynności serwisowych?

Ile mniej więcej czasu poświęcacie na zrobienie w najpopularniejszych drukarkach (np: HP LJ 1010, 1100, 1200, 1320, 2035, 2055, CLJ 1600/2600 Canony FX10, EP 27, Samsungi ML i SCX, Brothery itd) czynności typu wymiana układu poboru papieru, pieca, czyszczenie optyki lasera itd?

Jak ogólnie wygląda dostęp (w necie) do instrukcji serwisowych?

Przemyślenia mile widziane :)

0 2
  • #2 06 Sie 2011 02:34
    jankol-el
    Poziom 20  

Ze swojej strony powiem tyle, że to często kwestia wprawy. Jedne czynności wykonuje się łatwiej, a inne trudniej. Osób też się to tyczy. Jedna szybko dojdzie w danym zakresie do wprawy, a inna wolniej, a jeszcze inna wcale się do czegoś nie nadaje. PC, a drukarki to różnica, ale sam powinieneś wiedzieć jak w drukarkach Ci idzie. Myślę osobiście, że po przeszkoleniu o jakim mówisz dasz sobie radę. Cierpliwe podejście do sprawy, ostrożność na pewno będzie tu pomocna. Głównie zajmowałem się (pracując w serwisie komputerowym) komputerami PC, laptopami itp. Zdarzały się drukarki, skanery itp. urządzenia. Zaprzyjaźniony serwis drukarek itp. niekiedy był pomocny, ale z wieloma rzeczami radziłem sobie sam. Bez "przeszkoleń" w tych kierunkach ;)

0
  • #3 06 Sie 2011 23:41
    endriuf
    Spec od drukarek

Napiszę krótko. Praktyka. Będziesz miał co robić to szybko się nauczysz. Na pewno takie szkolenie na początek coś da. Na elektrodzie i w necie jest dużo materiałów. Na yutu... też znajdziesz filmiki. Czasami trzeba coś popsuć. Ale ten się nie myli co nic nie robi :). Warto znać podstawowe zasady działania drukarek. Wszystko znajdziesz w necie.

0