Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MF-4150 papier .

05 Sie 2011 23:16 2760 8
  • Poziom 39  
    Witam,
    w tej maszynce mam problem z papierem, tzn. Papier leży sobie w kasecie i drukarka zaciąga pierwsza kartek po czym jak ma zaciągnąć druga to już wypisuje ze nie ma papieru.
    Wyłączenie i włączenie powoduje powrót do drukowania jednej kartki po czym znowu alarm ze brak papieru.
    Przy skanowaniu i drukowaniu wielu kartek problemu tego nie ma tzn można kilka kartek na raz drukować ze skanera i nie będzie błędu.
    W czym leży problem ze jak drukuje z komputera to tylko pierwsza kartka jest drukowana a potem błąd "brak papieru"
    Problem pokazał się po wymianie tonera na nowy "oryginalny".
    Czy trzeba coś resetować w tej drukarce ??
  • Moderator
    Richi napisał:
    jak drukuje z komputera to tylko pierwsza kartka jest drukowana a potem błąd "brak papieru"
    Zawsze tak? Czy zdarza się, że wydrukuje więcej? Czy słychać coś, że próbuje pobrać następną kartkę?
    Sprawdź ustawienia formatu we właściwościach:
    Canon MF-4150 papier .
  • Poziom 39  
    Nie, nie zdarza sie i nie slychac ze próbuje bo jak wydrukuje pierwsza kartke to od razu sygnal dzwiekowy ze nie ma papieru i swieci czerwona dioda bledu. Na displeju pisze "brak papieru" i nie da sie niczym skasowwac jak tylko wylaczyc i wlaczyc drukarke.
    Jednak jak pisalem przy skanowaniu 2, 3 kartek i drukowaniu ciagnie wszystkie po kolei.
    Tylko jak dam drukowanie z komputera.
    Ustawienia Papieru mam na A4, tak samo w ustawieniach drukarki na displeju mam kasete.
    Pomimo serwisowki do tej drukarki nie wiem jak drukarka sprawdza stan pojemnika z papierem, tzn gdzie sie znajdzje czujnik.
  • Moderator
    Richi napisał:
    przy skanowaniu 2, 3 kartek i drukowaniu ciagnie wszystkie po kolei
    a z jednego oryginału - 5 kopii?

Dodano po 14 [minuty]:

Może po prostu do wymiany rolka pobierania. Czasem pomaga umycie.
  • Poziom 19  
    spróbuj wejść w serwis (bodajże *28* Clear, ALL) pełny reset urządzenia i może pomoże.
  • Poziom 39  
    Z jednego oryginalu 5 kopii idzie bez problemu tzn ze skanera.
    Na koncu nie wystepuje blad "brak papieru"
    Rolka jak nowa, tu cos nie tak w drukowaniu z kompa.

@ tracer_as

nie dziala co podales.

Dodano po 9 [minuty]:

tracer_as napisał:
    spróbuj wejść w serwis (bodajże *28* Clear, ALL) pełny reset urządzenia i może pomoże.

wiec tak w modusie FAX *28* i # wchodzi sie do menu serwisowego.
    Jednak reset nic nie dal.
  • Poziom 19  
    a może zacząć od banalnych rzeczy typu wstawić stary toner lub podmienić inny kabel najprostszy w świecie ....
  • Poziom 39  
    tracer_as napisał:
    a może zacząć od banalnych rzeczy typu wstawić stary toner lub podmienić inny kabel najprostszy w świecie ....

Niestety nie mam starego tonera, a nowe to oryginaly z Canona.
    Kabel USB wiec w sumie nie wiem czego sie doczepic.
    Sprzet po gwarancji wiec jezeli wysle do naprawy to taniej wyjdzie kupic nowy sprzet.
    Hmm chyba bede musial sie z tym pogodzic choc to troche uciazliwe.
  • Poziom 39  
    No i sie wyjasnilo.
    Po nieudanej probie instalacji drukarki w sieci domowej pozostala czesc oprogramowania ktora wywalala trn blad. Reinstalacja sterownikow i oprogramowania przywrocila wlasciwe wartosci sterownikow.

A byloby szkoda tej drukarki gdyz dostalem ja za darmo.